14 травня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань координації реалізації Плану управління річковим басейном річок Приазов’я.
З вітальним словом до учасників засідання звернулась Наталія Харченко, головний спеціаліст відділу водних ресурсів Управління забезпечення водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів України, яка наголосила на необхідності налагодження ефективної комунікації між виконавцями заходів ПУРБ.
Про поточний стан реалізації Плану управління річковим басейном річок Приазов’я, згідно з порядком денним, поінформувала присутніх заступник начальника БУВР річок Приазов’я Інна Рибалко.
Запрошена до слова Світлана Барабаш, заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, поділилась практичним досвідом з питань координації реалізації Плану управління річковим басейном Дону. Зокрема, в частині взаємодії з представниками місцевих органів влади щодо включення заходів ПУРБ Дону до документів короткострокового та довгострокового планування, цільових програм, інших документів та стан їх виконання. А також в частині рекомендацій щодо залучення фінансування як від держави, так і від міжнародних донорів, зокрема розміщення проєктів у Єдиній цифровій інтегрованій інформаційно-аналітичній системі управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (екосистема DREAM) та можливості участі у Програмі дій з довкілля та клімату ЄС LIFE (LIFE Calls for Proposals 2026).
За підсумками засідання його учасники дійшли висновку щодо важливості подальших узгоджених дій при реалізації заходів ПУРБ річок Приазов’я, а також комунікації з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо включення заходів ПУРБ до програмних документів.