Зелений порядок денний: що українці думають про довкілля, війну та повоєнне відновлення, а також вступ до ЄС

Думка громадян щодо повоєнного відновлення та розвитку України, їх ставлення до охорони довкілля, розуміння екологічних проблем, щоденні екологічні звички є важливими для процесу повоєнної відбудови України та проведення реформ у сферах Європейського зеленого курсу, що є необхідними для виконання умов для членства в ЄС.

Саме про це йшлося 3 березня в ході онлайн-дискусії «Зелений порядок денний мешканців України: що громадяни думають про довкілля, війну, повоєнне відновлення та вступ до ЄС», участь у якій узяли й фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Ключовою темою заходу стала презентація аналітичного огляду результатів всеукраїнського соціологічного опитування, проведеного Дослідницькою агенцією Fama на замовлення ГО «Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Загалом було опитано 2000 мешканців України віком від 18 років методом “face to face” інтервʼю у період із 17 грудня 2022 року до 2 січня 2023 року.

Дослідження проводилося з метою з’ясувати основні тенденції у ставленні українців до питань охорони довкілля та їх екологічних звичок, зрозуміти взаємозвʼязки між війною та екологічною свідомістю, проаналізувати бачення мешканцями України повоєнного відновлення нашої держави та розуміння процесу набуття членства в ЄС, порівняти екологічні цінності та настрої українців з даними соціологічного опитування 2018 року, а також з результатами Євробарометру з низки важливих питань.

З результатами дослідження можна ознайомитися в публікаціях* за посиланнями:

  • Війна та довкілля. Дослідження цінностей та практик охорони довкілля в умовах війни та повоєнного відновлення (грудень 2022-січень 2023) http://bit.ly/3KUJFe6
  • Як війна змінює українців: опитування думки громадян про війну, довкілля, повоєнну відбудову та вступ до ЄС. Аналітична записка – http://bit.ly/3y4rN97

Наведені дані представляють інтерес для органів державної та місцевої влади, громадських організацій, аналітичних центрів, донорів і міжнародних організацій, експертів, які займаються питаннями повоєнної відбудови України, впровадженням реформ у сферах Європейського зеленого курсу, євроінтеграції України, підвищення екологічної свідомості українців, тощо.

Примітка:

*Публікації дослідження підготовлені за фінансової допомоги Європейського Союзу European Union in Ukraine у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у межах проєкту “Україна в Європі”, що реалізується у партнерстві з Центром ліберальної сучасності (Zentrum Liberale Moderne).

Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій: DiXi Group (координатор), Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА”, “ПЛАТО”.

Поділитися:
Майстер-клас для дітей і збір на FPV-дрони
01.05.2024 18:28
Луцька художниця-абстракціоністка Наталія Грабовецька, засновниця ГО «Фундація Мистецького Розвитку Наталії Грабовецької», побувала днями в Слов’янську на запрошення Сіверсько-Донецького басейнового…
У Слов’янську відбулося громадське обговорення проєкту ПУРБ Дону
30.04.2024 15:07
У Слов’янську відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ Дону) на період 2025-2030 років, до якого в Україні належать суббасейни Сіверського Дінця…
Охорона праці – очима дітей
26.04.2024 15:04
В рамках заходів Тижня охорони праці, присвяченого Всесвітньому дню безпеки та здоров’я на роботі та Дню охорони праці в Україні 28 квітня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних…