Європейський моніторинг вод в Україні – шлях, яким можна пишатися

Перехід України на європейські принципи здійснення моніторингу вод став ключовою темою для обговорення представників суб’єктів моніторингу та громадянського суспільства під час експертної панельної дискусії у рамках Міжнародного водного форуму Aqua Ukraine – 2021, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Що ж змінилось?

  • Сформовано нове законодавство відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви;

  • досліджуються біологічні, гідроморфологічні, фізико-хімічні та хімічні (пріоритетні та басейнові специфічні) показники в рамках вимірювань;

  • запроваджено нові види моніторингу – діагностичний, операційний, дослідницький та морських вод;

  • затверджена єдина програма для суб’єктів моніторингу;

  • облаштовано 4 сучасні лабораторії моніторингу вод;

  • запроваджено оцінку стану масивів поверхневих вод за 5 класами екологічного та 2 хімічного стану.

Запровадження європейських вимог потребувало докорінної перебудови функціоналу лабораторій Держводагентства.

Європейський моніторинг вод в Україні: ВІДЕО

Вимірювання нових показників (пріоритетних та басейнових специфічних) стало викликом для технічної та фахової трансформації лабораторій.

«Сьогодні в Україні діють чотири модернізовані регіональні лабораторії моніторингу вод, одна з яких нещодавно отримала сертифікат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019. І ми маємо доволі амбітні плани – отримати акредитацію для ще трьох лабораторій Держводагентства протягом наступного року», – підкреслив в. о. Голови Агентства Олексій Кузьменков під час обговорення.

За його словами, сьогодні приділяється значна увага питанням управління водними ресурсами та якості поверхневих вод, зокрема, окреслені питання розглядаються на засіданнях Ради національної безпеки і оборони України.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв, у свою чергу, розповів про початок впровадження нового моніторингу вод в Україні, формування законодавчої основи та нарощення і оснащення технічної бази.

У ході дискусії йшлося і про моніторинг підземних та морських вод. Зокрема, моніторинг морських вод в Україні здійснюватиме судно «Бельгіка», отримане від Королівства Бельгія. Учасники обговорення також висловили сподівання, що вже з наступного року запрацює і моніторинг підземних вод.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…