«Я – Маріуполь: маю намір відродитися»

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, які через збройну агресію рф були змушені покинути рідний Маріуполь, активно долучаються до заходів з планування повоєнного відновлення міста після його деокупації.

Так, вже 16-та діалогова зустріч «Я – Маріуполь: маю намір відродитися» відбулась 21 листопада у м.Рівне.

Маріупольці з числа ВПО, що евакуювались до Рівненщини, мали можливість зустрітись із Маріупольським міським головою Вадимом Бойченком та його командою, які не тільки допомагають землякам облаштуватись у нових умовах, а й разом з громадськістю розробляють стратегію відновлення міста після деокупації, ведуть пошук міжнародних донорів.

Учасники зустрічі обговорили досвід і практики відродження міст, постраждалих у військових конфліктах, збереження довкілля, зменшення непорозуміння між містянами, що виїхали, і тими, хто залишився у місті, відродження історичної спадщини, тощо.

Ключовими питаннями стали: Маріуполь – це місто кого/чого? Яким воно має бути? Як не втратити свою ідентичність і пам'ять? Кого об'єднує місто? Для чого воно живе?

Під час заходу було презентовано план відродження міста після деокупації «Mariupol Reborn», над яким вже працюють провідні експерти, архітектори, урбаністи, міжнародні партнери.

Головна мета – відродити Маріуполь із залученням найкращого передового досвіду та сучасних підходів. І думка маріупольців важлива на цьому шляху, адже місто планують відбудувати саме для людей.

Надалі діалогові платформи для маріупольців продовжаться в частині Плану негайної відповіді, що включає алгоритм дій, які необхідно робити з першого дня деокупації міста.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…