Всесвітній день ВОДИ – 2023: «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі»

Вже 30 років поспіль щороку світова спільнота відзначає Всесвітній день ВОДИ, щоб нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

«Прискорення змін» – саме таку тему було обрано у 2023 році для відзначення Всесвітнього дня ВОДИ.

Це і про те, що під впливом людської діяльності (та бездіяльності) примножуються численні водно-екологічні проблеми, нерозривно пов’язані зі змінами клімату…

І про те, що кожен з нас може і має зробити свій особистий внесок у збереження водних ресурсів: щоденними ЕКОкроками, ощадливим водокористуванням, дбайливим ставленням до водних об’єктів...

«Навіть незначні корисні дії кожної людини відіграють важливу роль у вирішенні водних проблем», – наголошує заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак.

«Хочеш змінити світ – почни із себе! Стань тими змінами, які ти хочеш бачити у світі!» – заклик цьогорічного Всесвітнього дня ВОДИ розійшовся світом, мов кола по воді.

В інформаційну кампанію відзначення цього дня активно включились і фахівці-водники басейну Сіверського Дінця, сіючи зернятка екологічних знань усюди, де перебувають зараз і де опинилися після вимушеної евакуації із зони активних бойових дій.

Основні зусилля було вирішено спрямувати на юне покоління українців, яким зростати й відроджувати спаплюжену ворогом землю.

Адже урядовий План відновлення України включає «відбудову чистого та захищеного середовища і забезпечення сталого розвитку в синхронізації з Зеленою Угодою ЄС».

Під час зустрічей з юнаками й дівчатами в онлайн та офлайн режимі говорили про воду в контексті її надважливої ролі в житті кожної людини, економічного й соціального розвитку суспільства, існування планети в цілому. Цікаві експерименти давали уявлення про властивості води як унікальної субстанції, а фільм «Річки України» – про водні багатства нашої держави. Завдання на логіку змушували дітей замислитись над екологічними питаннями. А презентаційні та мультиплікаційні матеріали наочно ілюстрували проблеми планетарного масштабу, пов’язані із забрудненням та засміченням водних ресурсів, зокрема пластиком та іншими атрибутами цивілізаційного прогресу.

Там, де дозволяла безпекова ситуація, дітям пропонувалось живе спілкування з природою і можливість власноруч допомогти їй позбавитись від пластикового сміття.

А закріпити отримані в ході еколого-просвітницьких зустрічей уявлення про воду діти погодились у вигляді яскравих малюнків.

Пропонуємо вашій увазі фотозвіт про Всесвітній день ВОДИ 2023 із Сіверсько-Донецьким БУВР.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у березні 2024 року
23.04.2024 16:47
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Дню екологічних знань і Дню довкілля присвячено
19.04.2024 16:11
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у заходах, присвячених Дню екологічних знань 15 квітня (International Environmental Awareness Day), що…
Проведення публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (2025-2030)
19.04.2024 10:31
30 квітня 2024 року відбудеться захід з публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону). Захід відбудеться у форматі…