Всесвітній день моніторингу якості води - 2022

Моніторинг вод у 2022 році розпочався, як зазвичай, активно та оптимістично, зазначається на вебсайті Держводагентства.

Програма державного моніторингу вод, затверджена наказом Міндовкілля від 05.01.2022 №1 передбачала 583 пункти моніторингу по всій території України.

Але держава-терорист зробила свій антивнесок у європейський моніторинг.

Після 24 лютого виконання державного моніторингу вод було частково паралізовано. Дві з чотирьох основних лабораторій Держводагентства призупинили виконання вимірювань на півночі, центрі та сході України – лабораторії моніторингу вод східного регіону (м. Слов’янськ) та Північного регіону (м. Вишгород). Більше половини пунктів моніторингу опинилися на території, доступ до якої був відсутній або утруднений.

Найбільш критичним у виконанні державного моніторингу вод став березень 2022 року – проби води було відібрано у 35% від кількості пунктів передбачених Програмою.

Але завдяки професіоналізму спеціалістів та оперативним діям Держводагентства державний моніторинг поверхневих вод впорався з викликами воєнного часу.

Роботу у посиленому режимі взяла на себе лабораторія моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ), яка забезпечила виконання вимірювань у 6 районах річкових басейнів.

Лабораторія моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород), відразу після деокупації Київської області, повноцінно розпочала виконання досліджень та відборів проб води у басейні Дніпра.

Завдяки злагодженим діям лабораторії моніторингу вод Східного регіону (м. Слов’янськ) вчасно евакуйовано фахівців лабораторії та нове сучасне обладнання. Зараз фахівці лабораторії продовжують виконувати моніторинг якості масивів поверхневих вод басейну Дону, де дозволяє оперативна військова ситуація.

Лабораторія моніторингу вод Південного регіону забезпечує виконання вимірювань фізико-хімічних показників у місцях питних водозаборів та на транскордонних ділянках, а також активно готується до початку хроматографічних досліджень.

Усі управління та офіси, відповідальні за відбори проб води, забезпечують виконання програми державного моніторингу вод, оперативний відбір проб води, у т.ч. при відновленні доступу до деокупованих територій, та їх доставку до лабораторій.

І як результат злагодженої роботи, у серпні маємо 70% відібраних проб води від кількості пунктів передбачених Програмою.

Дякуємо кожному та кожній за віддану роботу, попри війну і повітряні тривоги. Разом до перемоги! Слава Україні!

Поділитися:
Держводагентство розробить програму дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод Харківщини
30.09.2022 09:43
Голова Держводагентства Олексій Кузьменков взяв участь у робочій поїздці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця на Харківщину, повідомляє вебсайт відомства. У…
Держводагентство: Аналітичний огляд стану водних ресурсів
28.09.2022 14:41
Державне агентство водних ресурсів України забезпечує виконання моніторингу масивів поверхневих вод відповідно до Програми державного моніторингу вод (в частині діагностичного та операційного…
З любов’ю до річки: ЕКОрейд у Слов’янську
26.09.2022 12:56
Одразу трьом датам екологічного календаря – Міжнародному дню чистих берегів (третя субота вересня), Дню Сіверського Дінця (21 вересня) та Всесвітньому дню річок (остання неділя вересня) – був…