Війна за воду. Як врятувати українські водойми від наслідків бойових дій?

Сьогодні, 29 листопада, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук долучився до онлайн-дискусії на тему: «Війна за воду. Як врятувати українські водойми від наслідків бойових дій?»

Подія була організована ГО «Докудейз» в межах XIX Міжнародного Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на платформі онлайн-кінотеатру DOCUSPACE.

Модератором заходу виступив досвідчений журналіст Євген Павлюковський, а співрозмовницями стали адвокатка Софія Шутяк, експертка з питань політики Всесвітнього фонду природи WWF-Україна; кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко, керівниця напряму «Вода» WWF-Україна, та режисерка кіно Олеся Моргунець-Ісаєнко, авторка документального фільму «І кожна річка…», який демонструватиметься в рамках фестивалю.

До роботи над цим фільмом долучались і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів: восени 2021 року супроводжували знімальну групу під час зйомок на Донеччині, охоче ділячись знаннями і досвідом.

В ході дискусії йшлося про те, що вплив війни на довкілля важко переоцінити і що екологічні злочини рф вже завдали Україні мільйонних збитків.

На прикладі водно-екологічних проблем басейну Сіверського Дінця розглянули ті антропогенні тиски на водні об’єкти, які додалися внаслідок збройної агресії рф.

Спікери однозначно погодились із думкою, що держава-агресор має відповісти за екоцид та відшкодувати завдані збитки. Обговорили й механізми відновлення постраждалих екосистем водних об’єктів, серед яких першочерговим є реалізація програми заходів Планів управління річковими басейнами та впровадження природоорієнтованих рішень…

Переглянути запис прямого ефіру можна на Фейсбук-сторінці Rights Now Правозахисна програма Docudays UA.

Поділитися:
Тренінг Держводагентства з розроблення та встановлення режимів роботи водних об’єктів
03.02.2023 17:36
Сьогодні, 3 лютого, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у тренінгу для працівників водогосподарських організацій та територіальних органів…
Онлайн-дискусія: «Реформи для перемоги»
02.02.2023 15:19
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до події, що відбулась 31 січня в режимі онлайн-конференції та була присвячена реформам, які потрібні для перемоги…
Вдосконалюємо знання за темою: «Екологічний податок»
31.01.2023 17:48
31 січня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у навчальному інтенсиві від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. …