Війна за воду. Як врятувати українські водойми від наслідків бойових дій?

Сьогодні, 29 листопада, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук долучився до онлайн-дискусії на тему: «Війна за воду. Як врятувати українські водойми від наслідків бойових дій?»

Подія була організована ГО «Докудейз» в межах XIX Міжнародного Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на платформі онлайн-кінотеатру DOCUSPACE.

Модератором заходу виступив досвідчений журналіст Євген Павлюковський, а співрозмовницями стали адвокатка Софія Шутяк, експертка з питань політики Всесвітнього фонду природи WWF-Україна; кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко, керівниця напряму «Вода» WWF-Україна, та режисерка кіно Олеся Моргунець-Ісаєнко, авторка документального фільму «І кожна річка…», який демонструватиметься в рамках фестивалю.

До роботи над цим фільмом долучались і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів: восени 2021 року супроводжували знімальну групу під час зйомок на Донеччині, охоче ділячись знаннями і досвідом.

В ході дискусії йшлося про те, що вплив війни на довкілля важко переоцінити і що екологічні злочини рф вже завдали Україні мільйонних збитків.

На прикладі водно-екологічних проблем басейну Сіверського Дінця розглянули ті антропогенні тиски на водні об’єкти, які додалися внаслідок збройної агресії рф.

Спікери однозначно погодились із думкою, що держава-агресор має відповісти за екоцид та відшкодувати завдані збитки. Обговорили й механізми відновлення постраждалих екосистем водних об’єктів, серед яких першочерговим є реалізація програми заходів Планів управління річковими басейнами та впровадження природоорієнтованих рішень…

Переглянути запис прямого ефіру можна на Фейсбук-сторінці Rights Now Правозахисна програма Docudays UA.

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…