Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги

20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м. Чернівці провела заключний семінар за результатами проєкту на тему «Відновлення вільної течії річки».

До участі у семінарі долучились і начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук та заступник начальника управління Світлана Барабаш.

Під час заходу науковці, екологи, юристи, фахівці Держводагентства і водогосподарських організацій, а також місцевих громад обговорили шляхи відновлення вільної течії річок, аби спільними зусиллями визначити конкретні кроки для повернення життя у водні екосистеми регіону.

Адже відновлення та збереження безперервної течії річок є однією з вимог Планів управління річковими басейнами та передумовою для збереження біорізноманіття і сталості до кліматичних змін. Відновлення вільної течії є надзвичайно важливим процесом для приведення малих річок до вигляду, наближеного до природного, оскільки вони становлять невід’ємну частину водного фонду країни, а їхній стан є індикатором стану всієї річкової мережі.

Організатори ознайомили учасників заходу з результатами роботи з ідентифікації перешкод в руслах річок басейну Прута і Сірета та можливостями практичного впровадження заходів на річках України. Дані про перешкоди на шляху вільної течії річок було зібрано і систематизовано в рамках загальноєвропейського проєкту «Відкриті річки», що реалізується за підтримки грантової організації «Open Rivers Programme».

Результати семінару стануть підґрунтям для планів, політик та експертних дискусій щодо відновлення річок України. І це важливий крок для збереження місцевих водних екосистем для майбутніх поколінь.

Довідково: За дослідженням фахівців Університету Макгілла, опублікованому в журналі Nature за 2019 рік, дві третини з 242 найдовших річок Землі втратили свою вільнотекучість через людську діяльність. Основною причиною фрагментації річок є збудовані понад 2,8 мільйона гребель.

WWF-Україна

Поділитися:

Участь у засіданні басейнової ради нижнього Дніпра
27.12.2024 18:25
27 грудня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у режимі онлайн долучились до участі у черговому засіданні басейнової ради нижнього Дніпра. Участь у засіданні у…
У Новий 2025 рік – з календарем, що надихає
24.12.2024 08:02
«Вони мотивують і надихають», – так найчастіше про наші календарі відгукуються ті, кому пощастило отримати їх у подарунок. Зазвичай ці невід’ємні атрибути планування року вирізняються…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у листопаді 2024 року
23.12.2024 17:39
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…