Відновлення водних ресурсів як концепція стійкості України

15 травня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до перегляду онлайн-трансляції галузевої конференції «Відновлення водних ресурсів як концепція стійкості України», організованою Українською Водною Асоціацією в рамках виставки «AQUA THERM» у м.Київ.

Ця конференція є частиною циклу заходів з обговорення питання доступності водних ресурсів / водопостачання в умовах повномасштабної війни, а саме:

  • 29.01.2024 – круглий стіл «Відновлення водопостачання в Україні: сталі рішення та гуманітарна Допомога» в офісі представництва Європейського Союзу (м. Київ);
  • 17.04.2024 – круглий стіл «Забезпечення водопостачання в Україні в умовах війни: реагування, відновлення та стійкість» (м. Брюссель) за ініціативи міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» в співпраці з «Українською Водною Асоціацією» за фінансової підтримки Єврокомісії з питань європейського цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).

Робота конференції була організовано за двома секціями. В першій з них «Державний рівень управління водними ресурсами» існуючий стан управління водними ресурсами України обговорювали представники Державного агентства водних ресурсів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Української Водної Асоціації та Інституту Водних проблем і меліорації НААН.

Заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак у своєму виступі зауважив, що водний менеджмент в Україні докладає максимум зусиль, щоб долати виклики, спричинені як станом водних ресурсів та їх використанням, так і зростаючим впливом воєнних дій рф, зокрема на півдні та сході України.

Держводагентством розроблені стратегічні документи державного планування для усіх річкових басейнів – проєкти Планів управління річковими басейнами, які дозволять вирішити головні водні проблеми і досягти «доброго» стану вод.

Забезпечуючи моніторинг поверхневих вод, в системі Держводагентства функціонують 4 сучасні лабораторії європейського зразка на півдні, півночі, сході та заході нашої держави, а також 19 базових лабораторій для виконання широкого спектру вимірювань.

Водогосподарські організації Держводагентства є балансоутримувачами відповідної інфраструктури та забезпечують її експлуатацію з метою захисту населених пунктів та с/г угідь від руйнівної дії паводків і повеней. Водогосподарська інфраструктура, окрім своєї зношеності, зазнала пошкоджень внаслідок воєнних дій рф.

Для комплексного вирішення проблем водозабезпечення Агентством розробляється Державна цільова програма комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року.

Незважаючи на ці виклики, водна галузь мобілізує усі ресурси для задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах та ефективного реагування та попередження водного дефіциту. Держводагентство відкрите до співпраці з міжнародними партнерами для відновлення водних ресурсів та реалізації нової європейської водної політики, зазначив Ігор Гопчак.

Також під час конференції на прикладі Ізраїля і Фінляндії їх офіційними представниками були презентовані успішні моделі державного управління водними ресурсами.

У другій секції, присвяченій водним ресурсам та економічному розвитку громад, йшлося про наявність водних ресурсів як передумову успішного розвитку громад та практичні поради громадам для отримання допомоги з відновлення водних ресурсів.

Відеозапис онлайн-трансляції 6-годинного заходу доступний на Youtube-каналі Ukrainian Water Association.

Поділитися:
Аналіз досягнень та проблем водного сектору в Україні за підтримки ЄС
19.06.2024 19:49
У Києві завершився перший етап дводенного засідання Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з інтегрованого управління водними ресурсами в Україні, до участі в якому в…
27 червня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
14.06.2024 20:48
27 червня 2024 року об 11-00 у форматі відео-конференції відбудеться чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону щодо схвалення проєкту Плану управління річковим…
Фахівці Сіверсько-Донецького БУВР отримали Подяки Прем’єр-міністра України
14.06.2024 20:16
Подяки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля отримали сьогодні три фахівчині Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. За дорученням Голови Державного агентства водних ресурсів…