Відновлення та підготовка меліоративних систем – наша спільна справа

Перспективи розвитку зрошуваного землеробства на Донеччині стали головною темою зустрічі водників та аграріїв 28 січня 2020 року. Робоча нарада під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації Артема Чагана та начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука відбулась у приміщенні департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ).

Фахівцями департаменту та басейнового управління були розглянуті питання подальшого розвитку на території Донецької області зрошуваного землеробства, зокрема, шляхом здійснення заходів з реконструкції державних та внутрішньогосподарських меліоративних систем, ремонту насосно-силового обладнання, оновлення дощувальної техніки та облаштування систем краплинного зрошення.

Начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів ознайомив присутніх з підсумками проведення поливної кампанії 2019 року та окреслив основні напрямки розвитку меліоративного комплексу в Донецькій області на 2020 рік. Акцентуючи увагу на перспективному проєкті відновлення роботи Слов’янської зрошувальної системи на землях Слов’янського району, Сергій Трофанчук наголосив, що виконання запланованих заходів забезпечить відновлення роботи 7 державних насосних станцій для проведення поливів сільськогосподарських культур на землях фермерського господарства «Верес» на площі 1910 га.

За підсумками обговорення проблемних питань прийнято рішення продовжити здійснення на регіональному рівні організаційних заходів щодо відновлення сталої роботи водогосподарського комплексу та забезпечення ефективного використання існуючих основних меліоративних фондів (докладніше).

Примітка: Слов’янська зрошувальна система введена в експлуатацію у 1985-1986 році і є найбільшою зрошувальною системою на півночі Донецької області. До складу зрошувальної системи входять 13 насосних станцій, 10 з яких безпосередньо забезпечують перекачку води господарствам на полив сільськогосподарських культур.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…