Відновлення та підготовка меліоративних систем – наша спільна справа

Перспективи розвитку зрошуваного землеробства на Донеччині стали головною темою зустрічі водників та аграріїв 28 січня 2020 року. Робоча нарада під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації Артема Чагана та начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука відбулась у приміщенні департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації (м. Краматорськ).

Фахівцями департаменту та басейнового управління були розглянуті питання подальшого розвитку на території Донецької області зрошуваного землеробства, зокрема, шляхом здійснення заходів з реконструкції державних та внутрішньогосподарських меліоративних систем, ремонту насосно-силового обладнання, оновлення дощувальної техніки та облаштування систем краплинного зрошення.

Начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів ознайомив присутніх з підсумками проведення поливної кампанії 2019 року та окреслив основні напрямки розвитку меліоративного комплексу в Донецькій області на 2020 рік. Акцентуючи увагу на перспективному проєкті відновлення роботи Слов’янської зрошувальної системи на землях Слов’янського району, Сергій Трофанчук наголосив, що виконання запланованих заходів забезпечить відновлення роботи 7 державних насосних станцій для проведення поливів сільськогосподарських культур на землях фермерського господарства «Верес» на площі 1910 га.

За підсумками обговорення проблемних питань прийнято рішення продовжити здійснення на регіональному рівні організаційних заходів щодо відновлення сталої роботи водогосподарського комплексу та забезпечення ефективного використання існуючих основних меліоративних фондів (докладніше).

Примітка: Слов’янська зрошувальна система введена в експлуатацію у 1985-1986 році і є найбільшою зрошувальною системою на півночі Донецької області. До складу зрошувальної системи входять 13 насосних станцій, 10 з яких безпосередньо забезпечують перекачку води господарствам на полив сільськогосподарських культур.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…