Учора, 10 березня, відбулася нарада за участю Голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма, Голови Державного агентства водних ресурсів України Валентина Шліхти, начальника УКРІ Тараса Кота та представників аграрного сектору з обговорення роботи Управління каналів річки Інгулець та підготовки до зрошувального сезону. Варто зазначити, що зустрічі такого роду на Миколаївщині за підтримки очільника облдержадміністрації є надзвичайно вагомими й надалі схожі обговорення проходитимуть на систематичній основі у форматі робочих зустрічей із залученням усіх зацікавлених сторін.
Про це повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.
«Конструктивний діалог з місцевою владою, аграріями та водокористувачами є надзвичайно важливим для розвитку водної галузі. Адже всі події, які відбуваються у водному секторі, реалізовуються на місцях, а не в Києві», — наголосив Голова Держводагентства.
У вітальному слові Валентин Шліхта зазначив, що ключовим пріоритетом розвитку водної галузі є досягнення доброго стану водних ресурсів, що є головною вимогою рамкової водної Директиви 2000/60/ЄС, імплементація якої в Україні є одним з пріоритетів Держводагентства. І надзвичайно важливим в цьому напрямку, за словами очільника Держводагентства, є дотримання чіткого балансу між економічними, соціальними та екологічними інтересами.
Важливим пріоритетом діяльності Державного агентства водних ресурсів України також є забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, які досі користуються привізною водою. У зв’язку з цим Валентин Шліхта поінформував учасників наради, що вже в цьому році затверджений бюджет, де передбачено фінансування інвестиційного проєкту добудови Казанківського групового водопроводу.
Враховуючи останні кліматичні зміни та досвід минулих років, особливо гостро в південних регіонах України постає проблема застосування гідротехнічної меліорації земель. Саме це питання й стало ключовим на порядку денному обговорення, оскільки воно найбільше хвилює сільгоспвиробників Миколаївщини.
За словами Валентина Шліхти, вже з минулого року розмови про стратегічну важливість водних ресурсів перейшли до реальної уваги від перших осіб влади — Президента, Прем’єр-міністра та Уряду. Керівництво держави готове надавати державні гарантії для залучення інвестицій в водогосподарсько-меліоративний комплекс, адже меліорація сьогодні є інвестиційно привабливою.
«В нас є дуже великий потенціал. Якщо ми говоримо про Миколаївську область, то це практично 190 тис. га меліорованих земель. Це реальний потенціал зрошення і, відповідно, збільшення урожайності та розвиток аграрного сектору в регіоні», — зазначив Валентин Шліхта.
Впродовж засідання Голова Держводагентства надав змістовні відповіді на усі питання аграріїв, у тому числі й найгостріші. Зокрема палкі дискусії точились навколо проблеми якості води р. Інгулець. На що Валентин Шліхта запевнив учасників, що оздоровлення річки буде обов’язково доведене до кінця та закликав усіх до спільної участі в обговоренні комплексних рішень цього питання.
За результатами наради сторони визначили конкретні дії для подальшої спільної роботи і розвитку водогосподарсько-меліоративного комплексу в регіоні та заходів щодо забезпечення аграрного сектору Миколаївщини водними ресурсами.