В Донецькій області розпочато додаткові дослідження стану якості поверхневих вод

14 нових пунктів спостережень з’явились на карті моніторингу стану поверхневих вод, який виконують фахівці лабораторії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Моніторингові пункти розташовані не тільки в басейні Сіверського Дінця (на річках Казенний Торець, Кривий Торець та Бахмутка), а й у басейнах річок Приазов’я (на річках Кальміус та Кальчик) та Нижнього Дніпра (на річках Самара, Бик та Вовча).

Додаткові спостереження в місцях найбільш інтенсивного антропогенного навантаження передбачені новою Регіональною програмою* моніторингу стану довкілля в Донецькій області на 2020-2024 роки. Кошти на це виділяються з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Донецької області, зокрема на 2020 рік заплановано 610 тис. грн.

Додаткові пункти спостережень встановлені з метою розширення мережі моніторингу та отримання інформації про якісний стан поверхневих вод по всіх басейнах річок Донецької області. Адже з 2019 року спостереження на цих річках не здійснюються через відсутність програми діагностичного моніторингу по басейнах річок Приазов’я та Нижнього Дніпра в рамках розробки Планів управління річковими басейнами.

13 травня фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР на виконання Регіональної програми моніторингу стану довкілля в Донецькій області відібрані проби води у п’яти пунктах спостережень.

Виконання вимірювань здійснюватиметься по 25 показниках: рН, розчинний кисень, амоній-іон, нітрати, нітрити, БСК5, ХСК, фосфати, зважені речовини, жорсткість, хлориди, сульфати, СПАР, нафтопродукти, алюміній, залізо заг., кадмій, кобальт, марганець, мідь, нікель, ртуть, свинець, цинк, хром заг.

Дані моніторингових досліджень будуть надані до обласного департаменту екології та природних ресурсів для подальшого комплексного аналізу стану довкілля в Донецькій області.

Також відзначимо, що вказаною Регіональною програмою передбачено дооснащення лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР технічними засобами вимірювальної техніки на загальну суму 126 тис. грн.

Примітка: *Регіональна програма моніторингу стану довкілля в Донецькій області на 2020-2024 роки затверджена розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації від 13.01.2020 № 20/5-20. Ініціатором розробки Програми є департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації; співрозробником Програми є НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків).

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…