У Всесвітній день ВОДИ молодь власноруч досліджувала воду Сіверського Дінця

Співпраця Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) продовжується у новому форматі. До Всесвітнього дня води 2019 фахівці Сіверсько-Донецького БУВР отримали експрес-тести «OASE QUICKSTICK 6 В 1» від ЮНІСЕФ для проведення заходів для дітей та молоді.

І першими нові експрес-тести випробували учасники круглого столу, що відбувся у конференц-залі басейнового управління з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів. Це творча і дійсно еко-свідома молодь, учасники та переможці щорічного конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та інших наших екологічних проектів. Зокрема, учасників проекту «Нове життя для «Староріччя», що став переможцем програми малих грантів ЮНІСЕФ «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків та молоді у східній Україні» 2018.

По завершенні обговорень за «круглим столом» всіх охочих запросили до басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів – власноруч дослідити воду Сіверського Дінця за допомогою експрес-тестів від ЮНІСЕФ.

Тестові смужки дозволяють миттєво визначити такі показники води як pH, гідрокарбонати, залишковий хлор, загальна жорсткість, нітрати та нітрити. Цікаво було не тільки дітям, а і дорослим – керівникам еко-гуртків. Тож велика вдячність Наталії Коломієць та всім дотичним до цього з Фонду ЮНІСЕФ!

Разом будуємо нову Україну й ростимо екологічно-свідоме покоління!

Принагідно гостям управління продемонстрували прилади, отримані в ході різних проектів співпраці з міжнародними організаціями. Це новісінький спектрофотометр Shimadzu UV-1800 від Координатора проектів ОБСЄ в Україні, наданий в рамках нашої участі у проекті «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України».

А також отриманий ще 12 років тому в ході реалізації проекту TACIS Європейського Союзу з оздоровлення басейну Сіверського Дінця атомно-абсорбційний спектрофотометр Analyst-700 та інше лабораторне обладнання, яке дозволяє нашим фахівцям проводити моніторинг води і ґрунтів у басейні Сіверського Дінця на високому рівні.

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…