У Слов’янську відбулося громадське обговорення проєкту ПУРБ Дону

У Слов’янську відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ Дону) на період 2025-2030 років, до якого в Україні належать суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону.

Основну частину району басейну річки Дон (РБР Дон) складає суббасейн Сіверського Дінця. Це четверта за довжиною річка нашої держави та основна водна артерія сходу України. Площа її водозбору охоплює значну частину Харківської, Донецької і Луганської областей і складає 9% від загальної території України.

До початку повномасштабного вторгнення рф район басейну річки Дон характеризувався високою щільністю населення і значним промисловим навантаженням регіону. Наразі значна частина РБР Дон знаходиться на тимчасово окупованій території та зазнає впливу воєнних дій. ПУРБ стане тим урядовим документом європейського зразка, який слугуватиме планом післявоєнного відновлення території після деокупації, а його реалізація дозволить досягнути «доброго» стану вод.

Як зазначила у своєму вітальному слові Марія Шпанчик, начальник управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, прийняття ПУРБ є одним із пріоритетів Уряду України та індикатором відповідності євроінтеграційним зобов’язанням в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС, а також ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС.

З вітальним словом до присутніх звернувся і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Участь у заході взяли близько 100 осіб: представники місцевих органів виконавчої влади і територіальних громад, водогосподарських організацій та основні водокористувачі суббасейну, науковці і громадські діячі та інші зацікавлені сторони.

Експерти проєкту «Блю Ріверз Екологічний Консалтинг» представили проєкт Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону) на період 2025-2030 років, розповіли про аналіз стану річкового басейну та екологічний і хімічний стани масивів поверхневих вод.

Представники Сіверсько-Донецького БУВР презентували програму заходів для РБР Дон, в якій передбачено 205 заходів, з яких переважна більшість – будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних споруд та каналізаційних мереж, в тому числі з урахуванням перспектив відновлення в період повоєнної відбудови.

Після цього відбулось обговорення проєкту ПУРБ Дону (2025-2030), заслухані пропозиції та зауваження громадськості. За результатами громадського обговорення буде доповнено розділ 9 ПУРБ Дону: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».

Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дону можна ознайомитися за посиланням: https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-donu34.

Громадські обговорення проведені за підтримки проєкту Європейського Союзу «EU4Environment: Water Resources and Data» («Водні ресурси та екологічні дані»).

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…