У фокусі обговорень громадськості – шкода водним ресурсам внаслідок збройної агресії рф

Громадська рада при Державному агентстві водних ресурсів України обговорила питання методології оцінки завданої шкоди довкіллю, збитків і потреб внаслідок збройної агресії рф, повідомляє сайт відомства.

При Державному агентстві водних ресурсів України відбулося чергове засідання громадської ради під головуванням заступника голови громадської ради Павла Гвозденка. Він поінформував учасників про кадрові зміни, що відбулися у Держводагентстві, а саме призначення Голови та заступників Голови відомства.

З вітальним словом на засіданні громадської ради виступив заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак. Він привітав присутніх від імені керівництва Агентства та коротко ознайомив представників громадськості з ключовими стратегічними напрямками діяльності відомства, серед яких:

  • розробка планів управління річковими басейнами;
  • впровадження державного моніторингу вод за європейськими стандартами;
  • розробка та впровадження пілотних проєктів з ревіталізації та ренатуралізації водотоків тощо.

У ході засідання члени громадської ради, в числі яких є і представники громадськості басейну Сіверського Дінця, одноголосно затвердили звіт роботи громадської ради за 2020-2021 рр. та план роботи дорадчого органу на поточний рік, з можливістю внесення змін та коригування графіків, з огляду на обставини, що склалися.

Ключовим питанням порядку денного стало обговорення методології комплексної оцінки завданої шкоди, збитків і потреб, внаслідок збройної агресії рф. Із зазначеної теми доповіла Ольга Жовтоног, директор МГО «Прімавера».

Доповідачка ознайомила присутніх з методикою розрахунку та оцінки збитків, завданих секторам економіки, відповідно до міжнародних стандартів. Зокрема розповіла про так звану Post-Disaster Needs Assessment (PDNA), – міжнародну загальноприйняту методологію для визначення фізичних збитків, економічних втрат та витрат на забезпечення потреб у відновленні після стихійних лих чи будь-яких катастроф через організацію скоординованого урядового процесу.

Ольга Жовтоног представила основні складові PDNA-методики, покроковий процес оцінки збитків, особливості використання методики для оцінки збитків у водному господарстві України тощо. Вона зазначила, що ця система базується на практично перевірених методах, має широке застосування у світі, а також передбачає комплексний багатогалузевий підхід та адаптацію до кожного унікального випадку.

Насамкінець доповідачка закликала учасників засідання до активного обговорення та консолідації зусиль навколо проблеми оцінки збитків та шкоди, завданих окупантами українським водним ресурсам.

За результатами обговорення члени громадської ради вирішили сформувати відповідний опитувальник щодо фіксації завданої шкоди, внаслідок збройної агресії рф, та передати його до Державного агентства водних ресурсів України на погодження та подальше залучення басейнових рад до процесу.

Учасники засідання одноголосно дійшли висновку, що при підготовці зазначеної методології необхідно напрацювати дієвий механізм оцінки збитків, що не дасть жодного шансу агресору уникнути відповідальності за злочини проти українського довкілля.

Поділитися:
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця
08.06.2023 13:07
8 червня в онлайн-форматі відбулось чергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця…
Підвищуємо кваліфікацію з питань водного законодавства
06.06.2023 16:17
З 5 по 9 червня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів беруть участь в онлайн-навчанні на тему «Організація та здійснення діяльності у сфері додержання вимог…
Міжлабораторна взаємодія задля доброго стану українських вод
05.06.2023 16:36
Зі Слов’янська у Вишгород з дружньою допомогою: у травні 2023 року фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відвідали…