У фокусі обговорень громадськості – шкода водним ресурсам внаслідок збройної агресії рф

Громадська рада при Державному агентстві водних ресурсів України обговорила питання методології оцінки завданої шкоди довкіллю, збитків і потреб внаслідок збройної агресії рф, повідомляє сайт відомства.

При Державному агентстві водних ресурсів України відбулося чергове засідання громадської ради під головуванням заступника голови громадської ради Павла Гвозденка. Він поінформував учасників про кадрові зміни, що відбулися у Держводагентстві, а саме призначення Голови та заступників Голови відомства.

З вітальним словом на засіданні громадської ради виступив заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак. Він привітав присутніх від імені керівництва Агентства та коротко ознайомив представників громадськості з ключовими стратегічними напрямками діяльності відомства, серед яких:

  • розробка планів управління річковими басейнами;
  • впровадження державного моніторингу вод за європейськими стандартами;
  • розробка та впровадження пілотних проєктів з ревіталізації та ренатуралізації водотоків тощо.

У ході засідання члени громадської ради, в числі яких є і представники громадськості басейну Сіверського Дінця, одноголосно затвердили звіт роботи громадської ради за 2020-2021 рр. та план роботи дорадчого органу на поточний рік, з можливістю внесення змін та коригування графіків, з огляду на обставини, що склалися.

Ключовим питанням порядку денного стало обговорення методології комплексної оцінки завданої шкоди, збитків і потреб, внаслідок збройної агресії рф. Із зазначеної теми доповіла Ольга Жовтоног, директор МГО «Прімавера».

Доповідачка ознайомила присутніх з методикою розрахунку та оцінки збитків, завданих секторам економіки, відповідно до міжнародних стандартів. Зокрема розповіла про так звану Post-Disaster Needs Assessment (PDNA), – міжнародну загальноприйняту методологію для визначення фізичних збитків, економічних втрат та витрат на забезпечення потреб у відновленні після стихійних лих чи будь-яких катастроф через організацію скоординованого урядового процесу.

Ольга Жовтоног представила основні складові PDNA-методики, покроковий процес оцінки збитків, особливості використання методики для оцінки збитків у водному господарстві України тощо. Вона зазначила, що ця система базується на практично перевірених методах, має широке застосування у світі, а також передбачає комплексний багатогалузевий підхід та адаптацію до кожного унікального випадку.

Насамкінець доповідачка закликала учасників засідання до активного обговорення та консолідації зусиль навколо проблеми оцінки збитків та шкоди, завданих окупантами українським водним ресурсам.

За результатами обговорення члени громадської ради вирішили сформувати відповідний опитувальник щодо фіксації завданої шкоди, внаслідок збройної агресії рф, та передати його до Державного агентства водних ресурсів України на погодження та подальше залучення басейнових рад до процесу.

Учасники засідання одноголосно дійшли висновку, що при підготовці зазначеної методології необхідно напрацювати дієвий механізм оцінки збитків, що не дасть жодного шансу агресору уникнути відповідальності за злочини проти українського довкілля.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…