Тренінг з підготовки Програми заходів Планів управління річковими басейнами

Триває цикл тренінгів з підготовки Планів управління річковими басейнами для фахівців басейнових управлінь водних ресурсів, включених до Координаційної робочої групи з підготовки ПУРБ.

Черговим заходом циклу стала зустріч у Львові сьогодні, 30 березня, де відбувся тренінг з питань підготовки Програми заходів – розділу 8 Планів управління річковими басейнами, участь в якому узяли і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Метою проведення тренінгів є забезпечення своєчасного та якісного розроблення планів управління річковими басейнами, відповідно до планів-графіків їх розроблення, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (із змінами).

Так, нинішній етап навчального циклу спрямований на покращення взаємодії представників водоканалів та басейнових управлінь водних ресурсів при підготовці Програми заходів Планів управління річковими басейнами.

Тож в ході тренінгу обговорювалися важливі питання підготовки Планів управління річковими басейнами 2025-2030 як урядових документів європейського зразка, зокрема:

▪️ особливості формування програми заходів Плану управління річковим басейном;

▪️ врахування при підготовці Програми заходів ПУРБ Директиви ЄС про очистку міських стічних вод (UWWTD 91/271) зі змінами до неї (жовтень 2022);

▪️ економічна оцінка заходів;

▪️ планування заходів та інвестиційних програм для зменшення забруднення річкових басейнів;

▪️ необхідність взаємодії представників водоканалів та басейнових управлінь водних ресурсів і басейнових рад.

Захід організовано Державним агентством водних ресурсів України спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участю представників Асоціація Укрводоканалекологія та басейнових управлінь у рамках реалізації Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data. Експертний супровід – фахівці екологічного консалтингу Blue Rivers.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у січні 2024 року
20.02.2024 17:23
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Наслідки військової агресії рф на Харківщині на контролі
16.02.2024 19:16
Внаслідок військової агресії рф вечері 9 лютого на Харківщині відбулось потрапляння нафтопродуктів у річку Немишля і далі за течією в річку Лопань, ліву притоку річки Уди, про що 11 лютого повідомили…
Публічний звіт про результати діяльності Держводагентства за 2023 рік
15.02.2024 18:17
15 лютого в пресцентрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась пресконференція Голови Держводагентства Михайла Янчука. Новий очільник водогосподарської галузі…