Тренінг з механізмів покращення громадської безпеки за участі фахівців водної сфери

З 16 по 18 лютого у м. Святогірськ проходив тренінг за навчальним курсом «Розробка та пілотування міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків», організований в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Його учасниками стали начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук і заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Наталія Білоцерківська.

Однією із головних цілей Програми ООН з відновлення та розбудови миру є покращення громадської безпеки та посилення інституційного потенціалу основних надавачів сервісів з безпеки.

Безумовно, створення умов розвитку безпечного середовища потребує комплексного підходу та системного реагування. Саме тому одним із завдань ПРООН у сфері громадської безпеки на поточний рік є створення міжвідомчого координаційного механізму для оцінки ризиків та напрацювання рекомендацій для підготовки Паспорту ризиків, а також проведення серії тренінгів за навчальним курсом «Розробка та пілотування міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків». Виконавцем цього завдання є неурядова організація АКТЕД (Агентство технічної співпраці та розвитку).

В ході навчальних тренінгів, що проводяться АКТЕД та Ініціативою ІМПАКТ за підтримки Європейського Союзу, було заплановано здійснити оцінку ризиків та розробити скоординовані сценарії для ефективного подолання наслідків потенційних загроз на сході України.

З цією метою для участі у тренінгу 16-18 лютого були запрошені представники органів місцевого самоврядування, Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ДСНС), служб з оперативного реагування та науковці. Учасники опанували навички з проведення якісної оцінки вразливості громад, природних та антропогенних загроз, а також проаналізували наявні в громадах ресурси, необхідні для подолання наслідків ймовірних криз.

Навчання має на меті об’єднати зусилля місцевої влади та рятувальних служб для створення міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків, використання якого допоможе ефективніше реагувати на кризові ситуації та запобігати загрозам, що можуть спіткати охоплені збройним конфліктом громади на сході України.

Дізнатись більше…

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

АКТЕД (Агентство технічної співпраці та розвитку) – міжнародна неурядова організація, яка з 2017 року співпрацює з місцевими органами влади, установами, організаціями та підприємствами, які знаходяться вздовж лінії розмежування.

Поділитися:

Всеукраїнський день довкілля: «Зробимо Україну чистою разом!»
18.04.2025 18:04
Щороку третьої суботи квітня відзначається Всеукраїнський день довкілля. У 2025-му ця дата екологічного календаря випадає на 19-те квітня, напередодні Пасхи – Світлого Христова Воскресіння. …
Держводагентство: На сході країни, попри близькість фронту, триває важлива робота із захисту та моніторингу водних ресурсів України
16.04.2025 17:35
У ході робочого візиту на Донеччину Голова Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак та заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового…
Міндовкілля та Держводагентство здійснили робочий візит на Донеччину: контроль водної безпеки прифронтового регіону
16.04.2025 17:10
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко спільно з головою Державного агентства водних ресурсів України Ігорем Гопчаком відвідали Донеччину з робочим візитом,…