TIME: «Україна хоче, щоб Росія заплатила за наслідки війни для довкілля»

Під таким заголовком 18 жовтня в інтернет-виданні «TIME» вийшла велика стаття англійською мовою. Її автор – штатний кореспондент «TIME» в Нью-Йорку Алехандро де ла Гарса – на основі даних Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наводить жахливі факти руйнувань і забруднень, спричинені збройною агресією рф проти України.

«Довкілля також стало жертвою війни, що позначилося як на здоров'ї людей, так і на місцевих екосистемах», робить висновок Алехандро.

Один з інтерв’юєрів де ла Гарса – начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Він розповів «TIME», що співробітники управління продовжують відбирати проби води з місцевих річок, фіксуючи докази забруднення пестицидами, нафтопродуктами, ртуттю, нітратами та фосфатами.

Цьому забрудненню сприяли як російські удари по водогосподарських об’єктах, так і терористичні атаки на дамби та іншу інфраструктуру вздовж річки Сіверський Донець, основного джерела водопостачання для понад 3 мільйонів мешканців регіону. Це ж спричинило падіння рівня води, перешкоджаючи річці самоочищуватися від хімікатів. «Річка вже не може сама себе очистити, як це було до війни», — зауважує Сергій Трофанчук.

Про те, як фахівці Міндовкілля та залучені експерти фіксують негативний вплив військових дій на навколишнє середовище і, спираючись на світовий досвід, розраховують фінансову оцінку збитків, щоб притягти державу-агресора до відповідальності, читайте у повній версії статті на вебпорталі «TIME» за посиланням: https://time.com/6222865/ukraine-environmental-damage-russia/.

Поділитися:
Аналіз досягнень та проблем водного сектору в Україні за підтримки ЄС
19.06.2024 19:49
У Києві завершився перший етап дводенного засідання Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з інтегрованого управління водними ресурсами в Україні, до участі в якому в…
27 червня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
14.06.2024 20:48
27 червня 2024 року об 11-00 у форматі відео-конференції відбудеться чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону щодо схвалення проєкту Плану управління річковим…
Фахівці Сіверсько-Донецького БУВР отримали Подяки Прем’єр-міністра України
14.06.2024 20:16
Подяки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля отримали сьогодні три фахівчині Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. За дорученням Голови Державного агентства водних ресурсів…