TIME: «Україна хоче, щоб Росія заплатила за наслідки війни для довкілля»

Під таким заголовком 18 жовтня в інтернет-виданні «TIME» вийшла велика стаття англійською мовою. Її автор – штатний кореспондент «TIME» в Нью-Йорку Алехандро де ла Гарса – на основі даних Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наводить жахливі факти руйнувань і забруднень, спричинені збройною агресією рф проти України.

«Довкілля також стало жертвою війни, що позначилося як на здоров'ї людей, так і на місцевих екосистемах», робить висновок Алехандро.

Один з інтерв’юєрів де ла Гарса – начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Він розповів «TIME», що співробітники управління продовжують відбирати проби води з місцевих річок, фіксуючи докази забруднення пестицидами, нафтопродуктами, ртуттю, нітратами та фосфатами.

Цьому забрудненню сприяли як російські удари по водогосподарських об’єктах, так і терористичні атаки на дамби та іншу інфраструктуру вздовж річки Сіверський Донець, основного джерела водопостачання для понад 3 мільйонів мешканців регіону. Це ж спричинило падіння рівня води, перешкоджаючи річці самоочищуватися від хімікатів. «Річка вже не може сама себе очистити, як це було до війни», — зауважує Сергій Трофанчук.

Про те, як фахівці Міндовкілля та залучені експерти фіксують негативний вплив військових дій на навколишнє середовище і, спираючись на світовий досвід, розраховують фінансову оцінку збитків, щоб притягти державу-агресора до відповідальності, читайте у повній версії статті на вебпорталі «TIME» за посиланням: https://time.com/6222865/ukraine-environmental-damage-russia/.

Поділитися:
Водники Сіверського Дінця взяли участь у роботі міжвідомчої комісії басейну річок Приазов’я
24.03.2023 13:21
23 березня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у черговому засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення…
Оперативна гідрологія: моніторинг, прогнозування параметрів водного режиму річок України
23.03.2023 16:08
Напередодні Всесвітнього дня води (22 березня) та Всесвітнього дня метеоролога (23 березня) відбулась онлайн-лекція на тему: «Оперативна гідрологія: моніторинг, прогнозування параметрів водного…
Всесвітній день ВОДИ – 2023: «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі»
22.03.2023 18:17
Вже 30 років поспіль щороку світова спільнота відзначає Всесвітній день ВОДИ, щоб нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. …