Як стверджують есперти, заміна вікон та дверей на герметичні пластикові дозволяє зменшити тепловтрати будівлі на 25-47%. Ці термомодернізаційні заходи наразі тривають в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів і є важливим кроком з енергоощадження.
Протягом літа 2019 року за кошти Державного фонду розвитку водного господарства та спецрахунку (кошти, отримані як плата за послуги) басейнового управління виконано заміну вікон і дверей на трьох поверхах адміністративної будівлі, а на верхньому четвертому поверсі аналогічні роботи проведено наприкінці 2018 року.
Від часу введення в експлуатацію будівлі у 1981 році це перший настільки масштабний капітальний ремонт. Начасі найбільшу увагу в плані ремонту приділено басейновій лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, аби створити належні умови для розміщення та експлуатації нового обладнання.
В рамках проекту ОБСЄ «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України» у 2018 році для Сіверсько-Донецького БУВР було придбано лабораторне обладнання: спектрофотометр Shimadzu UV-1800, аналізатор нафтопродуктів АН-2, рН-метр, ротаційний випарник і пробовідбірник для підвищення чутливості методів вимірювань показників та пробопідготовки щодо визначення пріоритетних показників.
2019 року Сіверсько-Донецьке БУВР включено до обласної Програми придбання основного та допоміжного обладнання (в т.ч. газового хромато-мас-спектрометра, системи твердофазової екстракції, автоматичного титратора, оптико-емісійного спектрометра з індуктивно-зв'язаною плазмою) на суму 14 млн. грн. Запланована закупівля здійснюється відповідно до Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 «Про затвердження Переліку забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих і підземних вод та екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод».
Сучасне обладнання дозволить проводити діагностичний моніторинг поверхневих вод та щомісячно виконувати 45 пріоритетних, за умови наявності відповідних методик та стандартів, та 17 специфічних показників, передбачених європейськими стандартами (наразі виконується відповідно тільки 9 та 6).