Стратегічний інструмент діяльності басейнових рад – План управління річковим басейном – в економічному розрізі

Перехід на європейські стандарти у водній сфері означає не тільки зміну законодавчої бази та структури водогосподарського комплексу. Інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом вимагає кардинально змінити принципи та саму філософію водокористування.

Великий крок у цьому напрямку – створення басейнових рад, що об’єднали провідних стейкхолдерів та враховують інтереси усіх водокористувачів басейну.

Начасі – розробка стратегічних документів діяльності басейнових рад – Планів управління річковими басейнами та втілення їх у життя, до чого активно долучаються і європейські експерти.

Проект «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного Партнерства» запросив керівних фахівців водної сфери на регіональний семінар у м. Києві 27-28 березня 2019 року за темою: «Економічний аналіз для розробки Плану управління річковим басейном», з метою підтримки реформ водного сектора України на шляху до інтегрованого управління водними ресурсами.

Як оцінити наявну та необхідну інформацію для економічного аналізу та розробити фінансово збалансовану програму заходів задля досягнення екологічних цілей в басейнах річок – про ці та інші важливі питання йшлося на лекціях та відкритих дискусіях в ході семінару, в якому взяв участь і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Вдосконалення економічних інструментів управління водними ресурсами має на меті підвищення результативності екологічної діяльності в басейнах річок, тобто зменшення шкоди біорізноманіттю та екосистемам від антропогенних факторів і разом з тим забезпечення прав людини на чисту воду та сприятливе навколишнє середовище.

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…