Сіверсько-Донецьке БУВР долучилось до громадського обговорення ПУРБ Дніпра

4 квітня у Києві відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра, присвячений суббасейну Нижнього Дніпра, до участі в якому онлайн та офлайн долучились начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Учасниками заходу стали представники влади, водогосподарських організацій, басейнової ради, територіальних громад, водокористувачі басейну (водоканали), науковці, представники громадськості та інші зацікавлені особи.

Присутні обговорили Програму заходів для річкового басейну Дніпра (суббасейн Нижнього Дніпра), її зміст та проблеми, які передбачено вирішити. Всього в Програмі заходів зазначено 118 заходів, з яких переважна більшість, як і для інших річкових басейнів – це будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних систем та каналізаційних магістралей.

Після цього відбулося обговорення пропозицій та зауважень до проєкту Плану. За результатами публічного обговорення проєкту ПУРБ Дніпра (суббасейн Нижнього Дніпра) буде доповнено розділ 9 ПУРБу: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».

Примітка:

Суббасейн Нижнього Дніпра розташований у межах 8 областей України. За водозбірною площею суббасейн є другим за площею із 5-ти суббасейнів головної річки країни. Підготовка ПУРБ тривала не один рік, зокрема й за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР, і в подальшому інформація буде оновлюватись. Наразі значна частина суббасейну є на тимчасово окупованій території та зазнає впливу воєнних дій. ПУРБ стане тим урядовим документом європейського зразку, який слугуватиме планом повоєнного відновлення території після деокупації.

З текстом ПУРБ Дніпра можна ознайомитися за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-dnipra1 ., а прийом всіх зауважень і пропозицій здійснюється на e-mail: rbmp@davr.gov.ua до 21 червня 2024 року включно.

Громадські обговорення Планів управління річковими басейнами проводяться за підтримки проєкту ЄС "Водні ресурсі та екологічні дані" EU4Environment&Data.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…