Семінар з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні

25 квітня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у семінарі з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні.

Захід був організований Баварським екологічним агентством у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Під час семінару експерти водної сфери з Баварії та України ділились зі слухачами успішними кейсами і проблемними аспектами, теоретичними знаннями і практичним досвідом реалізації різних проєктів.

Говорили про Плани управління річковими басейнами: на якому етапі наразі ведеться їх підготовка в Україні, розповів Олексій Ярошевич (Екологічний консалтінг Blue Rivers), а як триває реалізація ПУРБ у Баварії, поділились Д-р Беттіна Хаас (Управління водного господарства Кемптену) та Ріхард Мюллер (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів).

Про ревіталізацію річкових екосистем в Україні та відновлення річок у Баварії з основами та конкретними прикладами для практичної реалізації говорили Лилія Гричулевич (ГО «Чорноморський жіночий клуб») та Вернер Реклау (Баварське екологічне агентство).

Д-р Аліса Кутцер (Баварське екологічне агентство) ознайомила учасників заходу з особливостями системи моніторингу поверхневих вод у Баварії, Сюзанна Хаас (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів) – з нюансами управління водними ресурсами в контексті зміни клімату, а про імплементацію Нітратної директиви в частині визначення територій, вразливих до нітратів, розповів Д-р Максиміліан Ганель (Баварське міністерство навколишнього середовища і захисту прав споживачів).

Обмін досвідом був корисний представникам обох країн, адже спільною метою є імплементація Водної рамкової директиви і наближення українського законодавства до європейського, зокрема й у водній сфері.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…