Адаптація до зміни клімату та розвиток водного і аграрного секторів тісно пов’язані з впровадженням кліматоорієнтованих технологій. На модернізацією очікують і системи зрошення та дренажу.
Для цього треба оновити законодавство. У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який дозволить об’єднанням водокористувачів управляти частиною меліоративних систем, розвивати та модернізувати їх, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Об’єкти, які з певних причин залишаться в державному управлінні, потребуватимуть фінансової підтримки. Міндовкілля спільно з Мінагрополітики планує створити суб'єкт господарювання, який ефективно управлятиме всією меліоративною інфраструктурою та залучатиме інвестиції в галузь.
Аби обрати найкращі варіанти такої реформи, за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, при Держводагентстві створена робоча група. Вона напрацьовує механізми формування ефективного управління меліоративною інфраструктурою в країні та зміни у законодавство.
«Першим пунктом плану з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні є нарощення потенціалу гідротехнічної сфери. Це передбачає певні зміни у законодавчих, організаційних і фінансових заходах, утворення організацій водокористувачів та багато іншого. Щоб реалізувати цей план, нам треба напрацювати концепцію трансформації з конкретними кроками та таймінгом, провести консультації з водокористувачами і аудит гідротехнічної інфраструктури. У результаті ми отримаємо чіткий документ, який не треба буде переглядати та змінювати щороку», - зазначив Роман Абрамовський.
Міністр доручив робочій групі у найкоротші строки розробити та представити концепцію трансформації галузі меліорації.