Роль стратегічної екологічної оцінки в повоєнному відновленні України

11 квітня в режимі онлайн відбувся інформаційно-освітній вебінар щодо ролі стратегічної екологічної оцінки (СЕО) у повоєнному відновленні України. До віртуальної зустрічі долучились начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

В ході вебінару йшлося про СЕО як інструмент політики для «зеленого» повоєнного відновлення України, роль СЕО у плануванні територій для повоєнного відновлення, а також про останні зміни та виклики щодо СЕО, ОВД та містобудівної діяльності.

В якості лекторів виступили Андрій Андрусевич, експерт Європейської економічної комісії ООН з СЕО, Марина Зеркаль, експерт ЄЕК ООН з просторового розвитку територій та Марина Шимкус, Директор департаменту екологічної оцінки, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Захід було організовано в рамках проєктів «Moving forward together» та «EU4Environment: Green Economy in Eastern Partner Countries». Програма «Європейський союз за навколишнє середовище» (EU4Environment) покликана надати «зеленого» характеру економіці шести країн Східного партнерства.

Щоб запобігти шкоді довкіллю та здоров’ю людей в результаті економічного зростання, а також пом’якшити її наслідки, програма EU4Environment допомагає країнам Східного партнерства посилити їхні системи екологічної оцінки. Цей компонент програми EU4Environment націлений на консолідацію національних екологічних мереж у країнах-бенефіцантах задля досягнення повної відповідності міжнародним вимогам, зокрема, Протоколу ЄЕК ООН про стратегічну екологічну оцінку, Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенції Espoo), а також Директивам ЄС про стратегічну екологічну оцінку (SEA) та про оцінку впливу на довкілля (EIA). Програма також надає підтримку країнам щодо побудови адекватної спроможності здійснювати ефективне й систематичне застосування SEA та транскордонної EIA.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…