Ревіталізація річок як інструмент досягнення екологічних цілей

30 травня в м. Ужгород у приміщенні кризового центру БУВР Тиси відбувся навчально-практичний семінар «Ревіталізація річок як інструмент досягнення екологічних цілей» для фахівців з управління водними ресурсами, до участі в якому офлайн долучились і представники Сіверсько-Донецького БУВР.

Захід організований Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) спільно з Державним агентством водних ресурсів України, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

В ході семінару, підготовленого експертами WWF-Україна в рамках діяльності напряму «Вода» та членами Басейнової ради річки Тиса, висвітлювалась проблематика формування Програми заходів ПУРБ Тиси, спрямованих на покращення/відновлення гідрологічного режиму та морфологічних показників у разі порушення вільної течії річок, гідравлічного зв’язку між руслами річок та їх заплавами, гідрологічних змінах, модифікації морфології річок, в тому числі відновлення річок.

Зокрема, під час зустрічі було розглянуто такі питання:

▪️ Гідроморфологічні зміни – водно-екологічна проблема Плану управління річковим басейном Дунаю 2025-2030 (суббасейнів Тиси, Прута, Сірету, Нижнього Дунаю) – Олексій Ярошевич, експерт Blue Rivers екологічний консалтінг;

▪️ Досвід WWF у відновленні безперервності течії річки Черемош суббасейн Прута – Оксана Коноваленко, WWF Україна;

▪️ Методика з відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків – Катерина Мудра, експерт Blue Rivers екологічний консалтінг;

▪️ Досвід ренатуралізації водних об’єктів в Україні – Юрій Голубєв, директор ТОВ Екоберег;

▪️ Проєкти ренатуралізації водних об’єктів на півдні України – Олег Дяков, експерт Rewilding Україна;

▪️ Проєкти ренатуралізації на річці Дунай, острів Свободи, Угорщина – Andrea Samu, WWF-Угорщина;

▪️ Проєкт ренатуралізації річки Ботар та потенційні об’єкти для ренатуралізації в суббасейні річки Тиса – Едуард Осійський, БУВР Тиси, Євген Кедик, Виноградівське МУВГ.

Учасникам заходу було представлено методичні рекомендації щодо відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків та досвід ренатуралізації річок в Україні та ЄС.

Поділитися:
Онлайн-семінар: Кількісне планування управління водними ресурсами в східних країнах-партнерах
08.07.2024 19:09
8 липня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі на тему кількісного планування управління водними ресурсами у східних країнах…
Продовжуємо допомагати силам оборони Донеччини
05.07.2024 15:32
Напередодні десятої річниці звільнення Слов’янська і Краматорська від проросійських терористів силам оборони Донеччини передано чергову партію «їжаків». Спеціальні шипи з арматури і металу,…
Відзначаємо десяту річницю звільнення Слов’янська від проросійських терористів
05.07.2024 14:13
5 липня 2024 року виповнилось 10 років з того пам’ятного дня, коли жовто-блакитний національний прапор знов замайорів над Слов’янськом. Після понад двомісячної окупації російськими найманцями і…