21 травня до участі у регіональному семінарі з моніторингу земель та водообліку в режимі онлайн долучились фахівці відповідного профілю Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.
Навчальний захід був організований в рамках Програми «Європейський Союз для довкілля у країнах Східного партнерства: водні ресурси та екологічні дані» для представників країн-партнерів Програми, а саме Вірменії, Грузії, Молдови та України.
В ході семінару було представлено результати роботи над створенням стандартної Європейської бази даних Corine Land Cover (CLC) Карпатського регіону України.
На задум організаторів, цей регіональний семінар наприкінці періоду реалізації Програми «ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані» має на меті поділитися основними результатами, отриманими в країнах за двома різними напрямами: моніторинг земель та водооблік.
Цілі та очікувані результати семінару:
- • Представити основні досягнення, отримані в рамках завдань моніторингу земель та водообліку.
- • Запропонувати платформу для визначення спільних цілей і встановлення рамок для співпраці поза програмою «ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані».
- • Надати безпрецедентну можливість для обговорення та співпраці між різними країнами та експертами з різних секторів і сфер, таких як управління водними ресурсами, статистика та моніторинг землекористування.
До участі у заході було запрошено понад 50 представників з міністерств, відомств та приватних компаній Вірменії, Грузії, Молдови та України, які зацікавлені темами моніторингу земель та управління водними ресурсами і підтвердили важливість транскордонної співпраці для вирішення спільних екологічних проблем.
Завдяки залученню експертів з різних секторів і областей, цей семінар надає можливість для просування регіонального співробітництва та стимулювання сталого розвитку у сфері управління земельними та водними ресурсами.
Довідково про EU4Environment – Водні ресурси та екологічні дані:
Програма спрямована на покращення добробуту людей у країнах Східного партнерства ЄС та сприяння їх зеленій трансформації відповідно до Європейської зеленої угоди та Цілей сталого розвитку (ЦСР).
Діяльність програми згрупована навколо двох конкретних цілей:
- Підтримка більш сталого використання водних ресурсів.
- Покращення використання надійних екологічних даних та їх доступності для політиків і громадян.
Програма забезпечує безперервність Фази ІІ Спільної системи екологічної інформації та Водної ініціативи ЄС Плюс для країн Східного партнерства.
Проект реалізується п’ятьма партнерськими організаціями:
- Австрійське агентство з навколишнього середовища (UBA),
- Австрійське агентство розвитку (ADA),
- Міжнародний офіс з водних ресурсів (OiEau) (Франція),
- Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD),
- Європейська Економічна Комісія ООН (ЄЕК ООН).
Термін реалізації 2021-2024 роки.