Публічний звіт про результати діяльності Держводагентства за 2023 рік

15 лютого в пресцентрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулась пресконференція Голови Держводагентства Михайла Янчука.

Новий очільник водогосподарської галузі публічно звітував про результати діяльності Державного агентства водних ресурсів України за 2023 рік. Сам звіт у форматі презентації заздалегідь було оприлюднено на вебсайті відомства.

До участі у заході запрошувались профільні експерти та представники ЗМІ, громадських об’єднань та професійних спілок, які мали можливість задати питання й отримати відповідь безпосередньо «з перших уст».

Наживо пресконференція транслювалась на вебсайті Укрінформу та його YouTube-каналі.

В своєму виступі Голова Держводагентства поділився новою візією управління водними ресурсами України задля досягнення «доброго» екологічного стану вод річкових басейнів.

Зауважив, що в рамках впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом Держводагентством підготовано та оприлюднено для громадського обговорення та процедури СЕО усі 9 проєктів Планів управління річковими басейнами, які є євроінтеграційним зобов’язанням у частині водної політики.

Наголосив, що протягом звітного періоду було забезпечено виконання програми державного моніторингу вод і посилено моніторинг поверхневих вод у місцях можливого погіршення якості води, а також підвищено інституційну спроможність лабораторій Держводагентства.

У звіті йшлося й про такі важливі аспекти, як вплив війни на галузь водного господарства та посилення співпраці з міжнародними організаціями, цифровий розвиток галузі та впровадження енергоефективності, а також безперервне надання адмінпослуг та ведення Державного водного кадастру.

Михайло Янчук поділився планами розвитку водогосподарської галузі у 2024 році. Зокрема, це подання на розгляд Уряду Планів управління річковими басейнами, сертифікація лабораторій за міжнародним стандартом, реформування організаційної структури та створення НАК, а також діджиталізація адмінпроцесів та звітності даних моніторингу поверхневих вод, зазначається на вебсайті відомства.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у березні 2024 року
23.04.2024 16:47
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Дню екологічних знань і Дню довкілля присвячено
19.04.2024 16:11
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у заходах, присвячених Дню екологічних знань 15 квітня (International Environmental Awareness Day), що…
Проведення публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (2025-2030)
19.04.2024 10:31
30 квітня 2024 року відбудеться захід з публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону). Захід відбудеться у форматі…