Природоорієнтовані рішення в урбанізованому просторі: кращі світові практики і покрокове впровадження

21 червня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-зустрічі робочої групи водного сектору за темою «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві: цікаві світові практики та шляхи впровадження».

Це вже друга онлайн-зустріч робочої групи, що організована Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участі фахівців Держводагентства, представників басейнових управлінь та регіональних офісів водних ресурсів.

На першій зустрічі, яка відбулась 30 травня, з основного переліку завдань учасники зустрічі виділили як першочергові визначення та аналіз основних перепон на шляху до:

 відновлення та збереження водно-болотних угідь, джерел та витоків річок, заплав річок, меандр річок, прибережних захисних смуг, демонтаж гребель та інших перепон для течії річки;

 напрацювання детальних кроків для їх впровадження до водної політики та практичного застосування;

 розробки дорожньої карти щодо включення природоорієнтованих рішень до планів управління річковими басейнами, зокрема, стосовно ревіталізації/ренатуралізації малих річок.

Ключовою темою другої онлайн-зустрічі 21 червня стали природоорієнтовані рішення в урбанізованому просторі та можливі шляхи їх пілотного впровадження до міської водної політики.

Світові практики застосування природоорієнтованих рішень в урбопросторі з оглядом вже реалізованих проєктів представила учасникам зустрічі проєктний менеджер напряму «Вода» WWF Україна Дар’я Бондарєва. Серед них - біоінженерні споруди (біоплато) та біодренажні системи, резервуари для дощової (зливової) води та дощові садки, відновлення водно-болотних угідь у складі міських екокоридорів, тощо.

На прикладі міста Лунд (Швеція) інноваційні природоорієнтовані управлінські рішення презентувала координаторка напряму «Вода» WWF Україна Інна Гоч.

В ході дискусій члени робочої групи водного сектору окреслили детальні кроки для пілотного впровадження та практичного застосування природоорієнтованих рішень у просторі українських міських агломерацій для мінімізації антропогенного впливу на довкілля.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…