Проєкт Плану управління річковим басейном Дону. Версія 1.0

Сьогодні, 21 грудня, в інформаційно-просвітницькому Орхуському центрі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України було презентовано попередню версію проєкту Плану управління річковим басейном Дону. Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв передав документ начальнику Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергію Трофанчуку.

Версія 1.0 проєкту ПУРБ Дону з’явилась на світ завдяки спільним зусиллям Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, фахівців Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та експертів Blue Rivers Environmental Consulting за суттєвої підтримки в рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні протягом 2018-2021 років та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

В Києві презентують програму заходів для покращення стану водних ресурсів на сході України

Драфтова версія ПУРБ Дону містить інформацію за такими розділами як «Загальна характеристика поверхневих та підземних вод», «Основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел», «Зони (території), які підлягають охороні, та їх картографування», «Картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, що виконуються для поверхневих вод (екологічний і хімічний), підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні», «Перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні. Та строки їх досягнення», «Економічний аналіз водокористування», «Огляд виконання програм або заходів, включаючи шляхи досягнення визначених цілей», «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати» та інші.

Документ ще поповнюватиметься новими даними протягом 2022-2023 років. Остаточний проєкт ПУРБ Дону Міндовкілля має направити на розгляд Уряду до 1 серпня 2024 року. Після затвердження Урядом, План управління стане головним стратегічним документом району басейну Дону на 2025-2030 роки, адже міститиме конкретні заходи для досягнення доброго екологічного та хімічного стану вод та забезпечення сталого управління водними ресурсами на сході України.

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…