Про етапи розроблення Плану управління річковим басейном Дону та Водну стратегію України йшлося на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону

Сьогодні, 30 червня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. До участі у заході були запрошені члени басейнової ради: представники органів влади та місцевого самоврядування, підприємств-водокористувачів, науковці, експерти, фахівці водогосподарського та екологічного напрямків, представники громадськості регіону.

Заступник голови басейнової ради, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук представив присутнім нових стейкхолдерів басейну Сіверського Дінця відповідно до оновленого складу басейнової ради, затвердженого наказом Держводагентства № 143. Під час засідання було затверджено план роботи басейнової ради на 2021 рік.

Про План управління ризиками затоплення для окремих територій у межах річкового басейну Дону на 2023-2030 роки розповів присутнім Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту.

Проєкт плану управління ризиками затоплення для окремих територій у межах району басейну річки Дон на 2023–2030 роки

Вирішено докладніше ознайомитись із зазначеним проєктом Плану управління ризиками затоплення, що оприлюднено на вебсайті Державної служби з надзвичайних ситуацій і в рамках громадських обговорень до 17 грудня 2021 року сформувати відповідні зауваження та пропозиції.

Три з семи питань Порядку денного було присвячено обговоренню етапів розроблення елементів Плану управління річковим басейном Дону із залученням експертної підтримки. В рамках проєктів Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні огляд виконання водоохоронних програм та доповнення розділів щодо антропогенного навантаження представила присутнім завідуюча відділу гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту Наталія Осадча, а представник Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Дмитро Дядін доповів про оцінку впливу змін клімату учасникам засідання. Національна спеціалістка проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Алла Ющук розповіла про початок реалізації в суббасейні р. Сіверський Донець проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».

Програму діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон у 2021 році та результати спостережень лабораторії моніторингу вод Східного регіону за І півріччя 2021 року членам басейнової ради представила начальник відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР Ірина Сидоренко.

Проєктний менеджер зі сталого використання водних ресурсів Команди Офісу підтримки реформ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Володимир Білоконь розповів присутнім про проєкт Стратегії розвитку водної політики України. Водна стратегія України розроблена на виконання завдання, визначеного рішенням Ради національної безпеки та оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23 березня 2021 року № 111. Членам басейнової ради було запропоновано розглянути проєкт і сформувати свої зауваження та пропозиції для подальшого направлення до Міндовкілля до 12 липня 2021 року.

Водна стратегія - рамковий документ, який формує модель водного сектору та визначає шляхи впровадження сталого управління водними ресурсами

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…