Практичний тренінг з питань підготовки проєкту ПУРБ Дніпра

29 листопада фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук і Наталія Білоцерківська в режимі оффлайн у м.Києві взяли участь у практичному тренінгу з питань підготовки розділу 8 ПУРБ «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати» для басейну річки Дніпро та його суббасейнів.

Захід було організовано в рамках реалізації Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства для фахівців водного сектору підвідомчих організацій Міндовкілля.

Учасниками навчального процесу стали представники басейнових управлінь водних ресурсів, включені до Координаційної робочої групи щодо підготовки ПУРБ, та представники регіональних офісів водних ресурсів, відповідальні за взаємодію з БУВР з питань підготовки Планів управління річковим басейном.

Із вступним словом до присутніх виступили заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак і начальниця управління забезпечення водними ресурсами Марія Шпанчик, французький представник Міжнародного водного офісу за напрямом Програми EU4Environment-Water and Data Філіп Сєгєн та директор Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Тарас Капуста.

Під час тренінгу експерти Blue Rivers Олексій Ярошевич і Катерина Мудра поінформували учасників про принципи та нормативні аспекти підготовки програми заходів ПУРБ.

Темами обговорень в ході навчання стали:

  • загальні положення розробки програми заходів для басейну Дніпра;
  • перегляд та аналіз пропозицій заходів по суббасейнам, які надійшли від учасників тренінгу;
  • проєкт Методики відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків;
  • роль басейнової ради в процесі розробки та затвердження Програми заходів;
  • природоорієнтовані рішення та ціль їх впровадження;
  • процес та етапність виконання Аналізу економічної ефективності заходів Програми заходів.

Основною метою проведення таких практичних тренінгів для різних річкових басейнів України є забезпечення своєчасної та якісної підготовки проєктів Планів управління річковими басейнами, відповідно до планів-графіків їх розроблення, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами).

Нагадаємо, що План управління річковим басейном – це стратегічний документ, який міститиме програму заходів, спрямованих на вирішення основних водно-екологічних проблем річкового басейну та досягнення «доброго» екологічного і хімічного стану вод, що є основною метою згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС.

Фото: Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства

Поділитися:
Тренінг Держводагентства з розроблення та встановлення режимів роботи водних об’єктів
03.02.2023 17:36
Сьогодні, 3 лютого, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у тренінгу для працівників водогосподарських організацій та територіальних органів…
Онлайн-дискусія: «Реформи для перемоги»
02.02.2023 15:19
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до події, що відбулась 31 січня в режимі онлайн-конференції та була присвячена реформам, які потрібні для перемоги…
Вдосконалюємо знання за темою: «Екологічний податок»
31.01.2023 17:48
31 січня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у навчальному інтенсиві від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. …