Покращуємо рівень знань у сфері енергоменеджменту

18 грудня відбувся останній із трьох запланованих навчальних вебінарів з основ впровадження енергоменеджменту на шляху енергетичної стійкості для представників органів державної та місцевої влади.

У програмі навчання:

12 грудня

  • Правове та нормативне регулювання енергоменеджменту
  • Документи та політики для впровадження систем енергетичного менеджменту (СЕМ)
  • Енергетична політика та енергетичне планування в органах впровадження СЕМ
  • Організаційна структура СЕМ та кваліфікаційні вимоги для виконання посадових обовʼязків при впровадженні енергоменеджменту

14 грудня

  • Енергобаланс та базовий рівень споживання енергетичних ресурсів
  • Енергомоніторинг
  • Основні цілі, методи та підходи для звітності в енергоменеджменті, організація обміну інформацією між Держенергоефективності та органом впровадження СЕМ

18 грудня

  • Визначення потенціалу та шляхів зменшення енергоспоживання
  • Фінансові та організаційні інструменти впровадження енергоефективних заходів
  • Впровадження енергосервісу: вибір обʼєкта енергосервісу та особливості підготовки проекту енергосервісу, закупівлі енергосервісу, контроль якості виконання робіт за енергосервісом
  • Закупівля товарів і послуг з врахуванням показників екологічності та екодизайну за оцінкою вартості життєвого циклу

Можливістю покращити свою кваліфікацію за вказаними темами скористались і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, відповідальні за систему впровадження енергоменеджменту, і мають отримати відповідний сертифікат.

Нагадаємо, що захід організований проєктом ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» (за фінансування Глобального екологічного фонду) в партнерстві з ГО «Екоклуб» за участі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…