Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами

Розв’язання екологічних питань – один із напрямів Стратегії розвитку Донеччини на період до 2027 року. Про це йшлося в ході Національної практичної конференції «Підприємництво в епоху глобальних змін: гра за новими правилами», що відбулась 5 грудня 2019 року в м. Краматорську.

Основною метою заходу стало визначення пріоритетних напрямків підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу для активізації його участі в процесі оновлення економіки Донецької області. Його організаторами виступили Донецька торгово-промислова палата за підтримки Донецької облдержадміністрації та Регіонального фонду підтримки підприємництва по Донецькій області. А сама конференція відбулась у рамках реалізації заходів Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Донецькій області на 2019-2020 роки.

Вітаючи учасників конференції, президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв наголосив на тому, що тематика цьогорічного заходу обрана організаторами не випадково, оскільки світ змінюється і трансформується з неймовірною швидкістю, і нові економічні та зовнішньоекономічні умови диктують нові правила гри. У зв’язку з цим, виникає нагальна потреба в налагодженні системної та послідовної роботи в визначенні пріоритетних напрямків підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу для активізації його участі в процесі оновлення економіки Донецької області (докладніше).

До участі в конференції були запрошені представники регіональних та національних органів державної влади, міністерств та профільних відомств, підприємці малого і середнього бізнесу, регіональні торгово-промислові палати, бізнес-асоціації та громадські об’єднання, представники міжнародних організацій. Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України представляв начальник управління Сергій Трофанчук.

Учасники конференції провели аналіз існуючих проблем та перспектив розвитку малого і середнього бізнесу, визначили пріоритетні напрямки, механізми та інструменти державної й міжнародної підтримки, обговорили можливості залучення інвестицій, презентували ефективні практики розвитку та історії успіху...

Так, в.о. директора департаменту економіки Донецької ОДА Галина Чурікова у своєму виступі основну увагу приділила Стратегії розвитку Донеччини на період до 2027 року і зазначила, що наразі визначено два ключових напрями можливої розумної спеціалізації Донеччини: промислове виробництво на базі новітніх матеріалів та креативні сфери, які спираються на результати індивідуальної творчості. В якості основи для розвитку зазначених напрямів передбачаються ІТ-технології, зелена енергетика та розв’язання екологічних питань. Стосовно пошуку конкретних ніш та видів діяльності, то вони, згідно з прогнозами, мають здійснюватися у форматі так званого процесу підприємницького відкриття, який передбачає проведення тристоронніх консультацій між владою, бізнесом, закладами вищої освіти і дослідницької сфери із залученням громадськості (докладніше).

Конференція став зручним майданчиком для обміну досвідом, ефективним інструментом зміцнення існуючих і встановлення нових взаємовигідних зв’язків та ділових контактів. Доброю традицією заходів, які започатковує та проводить Донецька ТПП, стало залучення до дискусій успішних представників малого та середнього бізнесу. Саме від них підприємці мають змогу дізнатися про шляхи розв’язання проблем в бізнесі, почути успішні історії та отримати валізу нових знань.

Конференція завершилась на позитивній ноті. Всі учасники зійшлися на спільній думці, що співпраця у межах досягнення певної мети та задля вирішення конкретних завдань передбачає об’єднання й координацію зусиль і ресурсів, адже зміна правил гри ведення бізнесу в епоху глобальних змін диктує зовсім іншу швидкість реагування.

Поділитися:
У Новий 2025 рік – з календарем, що надихає
24.12.2024 08:02
«Вони мотивують і надихають», – так найчастіше про наші календарі відгукуються ті, кому пощастило отримати їх у подарунок. Зазвичай ці невід’ємні атрибути планування року вирізняються…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у листопаді 2024 року
23.12.2024 17:39
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Три мобільні лабораторії моніторингу якості вод від корейських партнерів отримали фахівці водної галузі у прифронтових регіонах
16.12.2024 13:53
Нове обладнання передано у розпорядження фахівців лабораторій моніторингу вод Східного і Південного регіонів (Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів і Басейнового управління…