Онлайн-тренінг з питань елементного аналізу для працівників лабораторій моніторингу вод

11.12.2025
14:32

11 грудня відбувся черговий захід в рамках українсько-фінського проєкту «Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвитку моніторингу якості поверхневих вод і біорізноманіття», реалізацію якого було розпочато з 1 січня 2025 року.

Для працівників лабораторій моніторингу вод системи Держводагентства був організований онлайн-тренінг з питань елементного аналізу, під час якого свої напрацювання щодо поточного стану елементного аналізу та пов’язаних з ним спеціальних потреб представила і начальник лабораторії моніторингу вод Східного регіону Олена Лоткова.

Нагадаємо, що 1 грудня в рамках українсько-фінського проєкту фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-тренінгу «Як планувати програму моніторингу відповідно до Водної Рамкової Директиви» для лабораторій моніторингу вод та фахівців водогосподарських організацій, відповідальних за планування моніторингу поверхневих вод.

Онлайн-тренінги проводяться у рамках реалізації Компоненту 1 «Підвищення надійності даних щодо якості поверхневих вод, отриманих відповідно до (основних) вимог ЄС щодо управління навколишнім середовищем, його захисту та відновлення» зазначеного проєкту, що зосереджений на трьох основних напрямках:

- моніторинг довкілля, включаючи оцінку збитків, завданих війною росії проти України, охорона вод та стале використання водних ресурсів;

- збереження біологічного різноманіття, включаючи охорону та відновлення лісів і водно-болотних угідь, а також стале управління природоохоронними територіями;

- зміцнення спроможності організацій у використанні технологій супутникових спостережень як допоміжного інструменту у забезпеченні моніторингу якості вод та біорізноманіття.

Виконавчим партнером проєкту виступає Фінський інститут навколишнього середовища (Syke) за фінансування Інструменту інституційної співпраці (ICI) Міністерства закордонних справ Фінляндії, бенефіціаром з української сторони є Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України, реципієнтом – Державне агентство водних ресурсів України.

Поділитися:

Участь у черговому засіданні басейнової ради нижнього Дніпра
16.06.2026 15:53
16 червня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у черговому засіданні басейнової ради нижнього Дніпра, яке відбулось у форматі відеоконференції. До…
Держводагентство: Уряд оновив порядок державного моніторингу вод відповідно до вимог ЄС
15.06.2026 09:13
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 10.06.2026 №754, спрямовану на подальше вдосконалення системи державного моніторингу вод та її наближення до вимог законодавства Європейського Союзу. …
25 червня – чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
12.06.2026 09:28
25 червня 2026 року об 11-00 відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону у форматі відеоконференції. На засіданні в режимі онлайн планується розглянути…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування