Нові можливості співпраці водників та рибників: Міжнародна виставка-форум «Fish Business Ukraine 2019»

З 21 по 23 листопада 2019 року на території виставкового комплексу «КиївЕкспоПлаза» проходить Перша Міжнародна виставка-форум рибної індустрії та риболовного хобі «Fish Business Ukraine 2019», організаторами якого є Державне агентство рибного господарства України та компанія «Евроіндекс» за підтримки Державного агентства водних ресурсів України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Fish Business Ukraine» – це той майданчик для зустрічей, перемовин та знайомств, що може стати платформою для створення нових підприємств, переобладнання вже наявних та налагодження нових каналів збуту готової продукції, анонсували організатори на сайті заходу (докладніше), висловлюючи сподівання, що виставка буде традиційним місцем зустрічі риболовної спільноти, демонстрації трендів та обміну досвідом.

Адже за статистикою ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO) щорічне споживання риби пересічним українцем становить близько 12 кг, при нормі 20. Однією з причин цього вважається повільний розвиток української рибної індустрії, адже левова частка усієї спожитої риби є імпортованою: імпорт риби та морепродуктів перевищує власний вилов та вирощування риби у десятки разів (докладніше).

За визнанням фахівців, Україна у цій сфері має значний потенціал: інвестиційну привабливість галузі, що поступово зростає, людський капітал, традиції риболовлі та ведення аквакультури. Однак вирішити застарілі проблеми і виробити нові економічні моделі можливо лише за умов консолідації аквакультурної та риболовної спільноти. Важливим кроком для розвитку галузі як раз і стало започаткування цього року міжнародної виставки-форуму рибної індустрії та риболовного хобi «Fish Business Ukraine».

Водна сфера на виставці представлена експозицією Держводагентства із численними роздатковими матеріалами, ролл-апами про новий водний менеджмент та цікавими відео про водну галузь. Фахівці Держводагентства Ольга Лисюк та Валерій Бабчук узяли участь у панельній дискусії «Регулювання і контроль», де поспілкувалися з учасниками заходу на тему впровадження європейських вимог у водний менеджмент України, отримання електронного дозволу на спецводокористування, про оренду водних об’єктів та встановлення режимів їх роботи, а ще про розробку елементів Планів управління річковим басейном (докладніше).

З новими можливостями для співпраці водників та рибників, а також із сучасними інноваціями і технологіями в галузі рибного господарства та промисловості, рекреаційного рибальства тощо ознайомилась в ході участі у Міжнародній виставці-форумі «Fish Business Ukraine 2019» і начальник технічного відділу Сіверсько-Донецького БУВР Тетяна Ігнатенко.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…