Науково-технічна рада Держводагентства розглянула низку важливих для водної галузі питань

Водні ресурси, інфраструктура та інвестиції у водній сфері – саме таким темам було присвячене чергове засідання науково-технічної ради Державного агентства водних ресурсів України 6 листопада 2019 року в м.Києві, в якому взяв участь і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

В ході спільного засідання секцій «Економіка та інвестиційна дільність» і «Водні ресурси та інфраструктура» науково-технічної ради Держводагентства було докладно розглянуто низку актуальних для водогосподарської галузі питань.

Дискусійне питання екологічного стану р.Сула на території Полтавської області було представлене з різних позицій: регіональних водників, місцевої влади, громадськості та інституту «Дніпродіпроводгосп». Проблемою, за словами експертів, стало «бездумне вжиття точкових заходів», яке замість відновлення гідрологічного режиму річки призвело до значного погіршення екологічного стану. Натомість тепер виправлення ситуації потребує ретельного вивчення річки як цілісної екосистеми та прийняття невідкладних управлінських рішень (докладніше).

З питання про участь басейнових рад у розподілі коштів Державного фонду розвитку водного господарства присутнім було представлено механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи з 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці з басейновими радам (докладніше).

Замінити такий критерій як «розчистка річок» на «ревіталізацію річок», що у Європі є ефективним екологічним заходом з відновлення водних об’єктів, запропонували водникам представники громадської організації «Екологія-Право-Людина». Про ці та інші важливі питання, розглянуті науково-технічною радою, читайте на сторінках офіційного сайту Держводагентства (докладніше).

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…