Наслідки військової агресії рф на Харківщині на контролі

Внаслідок військової агресії рф вечері 9 лютого на Харківщині відбулось потрапляння нафтопродуктів у річку Немишля і далі за течією в річку Лопань, ліву притоку річки Уди, про що 11 лютого повідомили місцеві ЗМІ.

З метою з’ясування масштабу та наслідків аварійного забруднення Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області з 12 лютого і до стабілізації ситуації запроваджено здійснення дослідницького моніторингу для визначення вмісту нафтопродуктів на річках в басейні р. Уди та по руслу р. Сіверський Донець нижче впадіння р. Уди в Харківській та Донецькій областях.

Харківською обласною військовою адміністрацією розроблено алгоритм дій щодо попередження просуванню шкідливих речовин по р. Уди та їх нейтралізації. Здійснено локалізацію джерел потрапляння забруднення до р. Немишля та далі по водотоку. На річках Немишля та Уди встановлено бонові та додаткові повстяні (войлочні) загородження для механічного запобігання забрудненню. Планується встановлення механічних бонових загороджень на річках Лопань та Сіверський Донець.

Для нейтралізації забруднення в місцях встановлення бонових загороджень застосовано сорбуючий препарат «Еконадін» (бактеріальний препарат нового покоління на основі авірулентних нафтоокислюючих бактерій, що проявляє сорбційну та деструктивну активність по відношенню до вуглеводів нафти та інших біорезистентних забруднювачів), який безпечно знешкодить нафтопродукти у водоймах без загрози для живих організмів.

Щодо ситуації на водних об’єктах в суббасейні Сіверського Дінця забезпечуються постійні комунікації з Державною екологічною інспекцією у Харківській та Донецькій областях, Головними управліннями ДСНС у Харківській та Донецькій областях, ГУ Держспоживслужби у Донецькій області, та ін., а також інформування Донецької обласної військової адміністрації та основних водопостачальних організацій Донецької області для своєчасного вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Ситуація в Харківській області знаходиться на контролі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…