Наслідки військової агресії рф на Харківщині на контролі

Внаслідок військової агресії рф вечері 9 лютого на Харківщині відбулось потрапляння нафтопродуктів у річку Немишля і далі за течією в річку Лопань, ліву притоку річки Уди, про що 11 лютого повідомили місцеві ЗМІ.

З метою з’ясування масштабу та наслідків аварійного забруднення Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області з 12 лютого і до стабілізації ситуації запроваджено здійснення дослідницького моніторингу для визначення вмісту нафтопродуктів на річках в басейні р. Уди та по руслу р. Сіверський Донець нижче впадіння р. Уди в Харківській та Донецькій областях.

Харківською обласною військовою адміністрацією розроблено алгоритм дій щодо попередження просуванню шкідливих речовин по р. Уди та їх нейтралізації. Здійснено локалізацію джерел потрапляння забруднення до р. Немишля та далі по водотоку. На річках Немишля та Уди встановлено бонові та додаткові повстяні (войлочні) загородження для механічного запобігання забрудненню. Планується встановлення механічних бонових загороджень на річках Лопань та Сіверський Донець.

Для нейтралізації забруднення в місцях встановлення бонових загороджень застосовано сорбуючий препарат «Еконадін» (бактеріальний препарат нового покоління на основі авірулентних нафтоокислюючих бактерій, що проявляє сорбційну та деструктивну активність по відношенню до вуглеводів нафти та інших біорезистентних забруднювачів), який безпечно знешкодить нафтопродукти у водоймах без загрози для живих організмів.

Щодо ситуації на водних об’єктах в суббасейні Сіверського Дінця забезпечуються постійні комунікації з Державною екологічною інспекцією у Харківській та Донецькій областях, Головними управліннями ДСНС у Харківській та Донецькій областях, ГУ Держспоживслужби у Донецькій області, та ін., а також інформування Донецької обласної військової адміністрації та основних водопостачальних організацій Донецької області для своєчасного вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Ситуація в Харківській області знаходиться на контролі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Поділитися:
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…
Шведський досвід покращення хімічного стану поверхневих вод завдяки створенню лісових насаджень у прибережних зонах
12.11.2024 15:12
12 листопада начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі «Створення лісових насаджень в прибережних зонах задля покращення хімічного…
Міжнародна конференція «Управління водними ресурсами: реальність та перспективи»
08.11.2024 12:21
7 листопада фахівці Сіверсько-Донецького БУВР долучились до перегляду онлайн-трансляції Другої міжнародної конференції «Управління водними ресурсами: реальність та перспективи», що відбулась у Києві…