Наслідки військової агресії рф на Харківщині на контролі

Внаслідок військової агресії рф вечері 9 лютого на Харківщині відбулось потрапляння нафтопродуктів у річку Немишля і далі за течією в річку Лопань, ліву притоку річки Уди, про що 11 лютого повідомили місцеві ЗМІ.

З метою з’ясування масштабу та наслідків аварійного забруднення Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з Регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області з 12 лютого і до стабілізації ситуації запроваджено здійснення дослідницького моніторингу для визначення вмісту нафтопродуктів на річках в басейні р. Уди та по руслу р. Сіверський Донець нижче впадіння р. Уди в Харківській та Донецькій областях.

Харківською обласною військовою адміністрацією розроблено алгоритм дій щодо попередження просуванню шкідливих речовин по р. Уди та їх нейтралізації. Здійснено локалізацію джерел потрапляння забруднення до р. Немишля та далі по водотоку. На річках Немишля та Уди встановлено бонові та додаткові повстяні (войлочні) загородження для механічного запобігання забрудненню. Планується встановлення механічних бонових загороджень на річках Лопань та Сіверський Донець.

Для нейтралізації забруднення в місцях встановлення бонових загороджень застосовано сорбуючий препарат «Еконадін» (бактеріальний препарат нового покоління на основі авірулентних нафтоокислюючих бактерій, що проявляє сорбційну та деструктивну активність по відношенню до вуглеводів нафти та інших біорезистентних забруднювачів), який безпечно знешкодить нафтопродукти у водоймах без загрози для живих організмів.

Щодо ситуації на водних об’єктах в суббасейні Сіверського Дінця забезпечуються постійні комунікації з Державною екологічною інспекцією у Харківській та Донецькій областях, Головними управліннями ДСНС у Харківській та Донецькій областях, ГУ Держспоживслужби у Донецькій області, та ін., а також інформування Донецької обласної військової адміністрації та основних водопостачальних організацій Донецької області для своєчасного вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Ситуація в Харківській області знаходиться на контролі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у березні 2024 року
23.04.2024 16:47
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Дню екологічних знань і Дню довкілля присвячено
19.04.2024 16:11
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у заходах, присвячених Дню екологічних знань 15 квітня (International Environmental Awareness Day), що…
Проведення публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (2025-2030)
19.04.2024 10:31
30 квітня 2024 року відбудеться захід з публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону). Захід відбудеться у форматі…