На захисті дипломних робіт з екології

Добре налагоджена взаємодія із профільними навчальними закладами регіону для Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів має пріоритетне значення, і не лише у світлі різноманітних форм еколого-просвітницької роботи з молоддю.

Чудову можливість оцінити знання випускників і зупинити погляд на найбільш здібних та фахово орієнтованих з перспективами залучення їх до реалізації себе у водогосподарській галузі дає присутність на іспитах майбутніх фахівців.

Щороку наприкінці червня у Слов’янському фаховому коледжі індустрії та фармації проводиться державна атестація зі спеціальності «Екологія». Вже кілька років поспіль Державну кваліфікаційну комісію очолюють провідні спеціалісти лабораторії моніторингу вод Східного регіону.

Цього року до захисту було представлено 11 дипломних робіт, зміст яких відповідає вимогам до кваліфікаційної характеристики техніка-еколога. Наукові дослідження майбутніх колег були присвячені аналізу якості поверхневих вод основної річки сходу України – Сіверського Дінця та його приток (Казенний Торець, Сухий Торець, Кривий Торець, Бик, Оскіл), річок суббасейну Нижнього Дніпра та якості води у Печенізькому водосховищі, а також артезіанських вод свердловин Лиманської громади.

Випускники-екологи досліджували й причини забруднення водних об’єктів та презентували своє бачення заходів для поліпшення стану довкілля. Акцентували увагу на негативних наслідках для водних об’єктів та екосистем військових дій через збройну агресію рф, а це і пошкодження гідротехнічних споруд водогосподарського комплексу, і забруднення поверхневих вод та ґрунтів токсичною органікою, важкими металами, залишками ракетного палива, нафтопродуктами, продуктами згоряння військової техніки та споруд.

Основна частина студентів під час захисту дипломних робіт показала добрий рівень теоретичної підготовки та практичних вмінь зі спеціальності «Екологія», троє продемонстрували високу якість дипломних робіт.

Ґрунтовність професійної підготовки студентів та сумлінну працю викладачів коледжу відзначила і голова Державної кваліфікаційної комісії Анна Баранова, провідний хімік спектрометричних та специфічних досліджень лабораторії моніторингу вод Східного регіону. Як колишня випускниця цього ж навчального закладу, вона висловила сподівання, що молодь також скористується можливістю реалізувати свої кращі професійні та особисті якості в системі Держводагентства.

Поділитися:

Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…
Міндовкілля: Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті
26.03.2025 15:12
Як розповіла Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, е-Вода – це технічне рішення Міндовкілля, яке у майбутньому дозволить моніторити стан водних ресурсів у режимі…