Можливості залучення досвіду Нідерландів для вирішення проблемних питань водопостачання в регіоні

З такою метою на початку весни на Донеччину завітали члени голландської неурядової організації з надання допомоги та розвитку «Dorcas Aid International»*. Делегацію очолив керівник з розвитку партнерств Центрального офісу Доркас Маріус Стейговер у супроводі державного експерта Директорату регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Назарія Ковальчука.

З іноземними гостями 11 березня 2020 року в Краматорську зустрілись представники Донецької облдержадміністрації, зокрема, департаменту екології та природних ресурсів, а також керівництво Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія».

Темами обговорення сторін під час зустрічі стали проблеми водопостачання Донецької області, зокрема, особливості управління водними ресурсами, стан інфраструктури, технічні та економічні параметри, кількісні та якісні показники, основні виклики і ризики, наявні і прогнозовані проблеми в коротко-, середньо- і довгостроковій перспективі.

Учасники зустрічі обговорили також досвід залучення механізмів приватно-державних партнерств для вирішення соціально-економічних проблем міста і громади, взаємодії з міжнародними фінансовими установами тощо. Гості акцентували увагу на голландському досвіді сталого вирішення питань водопостачання та управління водним господарством і висунули пропозицію визначитись, які проблеми і можливі рішення можна було б вивчити й застосувати на практиці в місцевих реаліях.

«Компанія вивчає можливості використання досвіду Нідерландів в управлінні водними ресурсами для пошуку спільних підходів у подоланні викликів та ризиків, що постають в тому числі через шахтні стічні води, використовуючи механізми залучення до діалогу та співпраці між громадами, державними органами та приватним бізнесом. Така нещодавня ініціатива «Dorcas» отримала підтримку Посольства України у Нідерландах та Групи підтримки України в Європейській комісії», – наголосив керівник з розвитку партнерств «Dorcas Aid International» Маріус Стехауер (докладніше на сайті Донецької ОДА).

Довідка: *«Dorcas Aid International» – це християнська організація допомоги та розвитку, яка піклується про бідних та пригноблених, незалежно від їхньої раси, віросповідання, статі чи політичного ситуації переконання. «Dorcas-Україна» реалізувала перші гуманітарні проєкти шляхом допомоги та реабілітації після повені у 1998 та 2001 роках у Закарпатській області. Інші проекти «Dorcas-Україна»: з 1999 року «Спонсорство за дитину» та з 2000 року «Сімейний догляд». Також «Dorcas-Україна» працювала в галузі охорони здоров’я, надання доступу до води та санітарії, медичної підтримки дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, профілактики СНІДу, відновлення фельдшерсько-акушерських пунктів та багатьох інших невеликих проєктах відповідно до потреб українців.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…