Міжвідомча координація у разі кризової ситуації у водному секторі: посухи/маловоддя

Сьогодні, 17 листопада, у м. Харкові відбувся другий етап обговорень в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується у 2021 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України. Участь у заході узяли керівництво та профільні фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Нагадаємо, що перший етап обговорень в рамках зазначеного проєкту відбувся 27 жовтня у м. Святогірськ і був присвячений вдосконаленню механізмів міжвідомчої координації в разі аварійного забруднення водних об’єктів.

Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі

Мета зустрічі представників різних відомств, дотичних до питань безпеки водного сектору на сході України, – оговорити діючі механізми міжвідомчої взаємодії щодо реагування на маловоддя та підготувати рекомендації для вдосконалення координації дій під час кризових подій, пов’язаних із маловоддям чи посухами.

Після розбору проблематики маловоддя/посух в цілому по Україні та конкретно на сході держави, учасники заходу розглянули нормативно-правові аспекти з питань взаємодії під час кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом води, в частині їх попередження та реагування. На прикладах ситуацій маловоддя, що сталися у минулому, визначились з існуючими можливостями відомств щодо здійснення заходів з попередження та реагування, а також інформування водокористувачів у випадках маловоддя.

Експерти проєкту представили присутнім результати аналізу впливу змін клімату в басейні Сіверського Дінця та досвід дослідження посух в басейні району р. Дон у перспективі розробки Планів управління посухами, ознайомили із науково-практичними напрацюваннями щодо визначення запасів водних ресурсів в умовах кліматичних змін.

Ситуаційні вправи у другій половині заходу допомогли учасникам покращити обізнаність про ролі та відповідальність різних служб під час реалізації заходів в умовах низької водності. За результатами обговорень і на основі аналізу існуючих механізмів взаємодії буде сформовано набір рекомендацій для покращення аспектів міжвідомчої взаємодії в разі виникнення кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом водних ресурсів на сході України.

Поділитися:

Всеукраїнський день довкілля: «Зробимо Україну чистою разом!»
18.04.2025 18:04
Щороку третьої суботи квітня відзначається Всеукраїнський день довкілля. У 2025-му ця дата екологічного календаря випадає на 19-те квітня, напередодні Пасхи – Світлого Христова Воскресіння. …
Держводагентство: На сході країни, попри близькість фронту, триває важлива робота із захисту та моніторингу водних ресурсів України
16.04.2025 17:35
У ході робочого візиту на Донеччину Голова Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак та заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового…
Міндовкілля та Держводагентство здійснили робочий візит на Донеччину: контроль водної безпеки прифронтового регіону
16.04.2025 17:10
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко спільно з головою Державного агентства водних ресурсів України Ігорем Гопчаком відвідали Донеччину з робочим візитом,…