Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на весняний період 2023 року

14 березня відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території)* на весняний період 2023 років з урахуванням умов воєнного стану.

Участь у засіданні у форматі відеоконференції узяли члени Міжвідомчої комісії: представники органів державної влади, водопостачальних організацій та основних водокористувачів, учасників водогосподарського комплексу суббасейну Сіверського Дінця, а також запрошені представники органів місцевого врядування територіальних громад регіону.

Про роботу водогосподарського комплексу у суббасейні Сіверського Дінця протягом осінньо-зимового періоду 2022-2023 років в умовах воєнного стану та завдання щодо створення умов для забезпечення водними ресурсами водокористувачів суббасейну Сіверського Дінця в період літньої межені 2023 року доповів присутнім голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

В ході засідання було озвучено консультативний прогноз Харківського регіонального центру з гідрометеорології щодо характеристик гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на весняний період 2023 року в суббасейні Сіверського Дінця.

Серед інших питань порядку денного учасники засідання також розглянули інформацію фахівців басейнового управління про стан масивів поверхневих вод суббасейну Сіверського Дінця за результатами операційного, діагностичного і дослідницького моніторингу та загальні показники використання водних ресурсів у суббасейні Сіверського Дінця і в Донецькій області згідно з даними державного обліку водокористування за 2022 рік.

Заслухавши пропозиції учасників водогосподарського комплексу, Міжвідомчою комісією було узгоджено оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на весняний період 2023 року для забезпечення потреб водокористувачів з урахуванням умов воєнного стану.

Примітка: *Тимчасово окупована територія — територія, непідконтрольна органам влади України до 24 лютого 2022 року.

Поділитися:
Водники Сіверського Дінця взяли участь у роботі міжвідомчої комісії басейну річок Приазов’я
24.03.2023 13:21
23 березня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у черговому засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення…
Оперативна гідрологія: моніторинг, прогнозування параметрів водного режиму річок України
23.03.2023 16:08
Напередодні Всесвітнього дня води (22 березня) та Всесвітнього дня метеоролога (23 березня) відбулась онлайн-лекція на тему: «Оперативна гідрологія: моніторинг, прогнозування параметрів водного…
Всесвітній день ВОДИ – 2023: «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі»
22.03.2023 18:17
Вже 30 років поспіль щороку світова спільнота відзначає Всесвітній день ВОДИ, щоб нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. …