Міндовкілля працює над удосконаленням звіту з використання води

Міндовкілля підготувало зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, які розроблені на виконання рішення РНБО «Про стан водних ресурсів України», введеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 року № 357, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Вони передбачають:

  • доповнення звіту про використання води 2-ТП водгосп інформацією про географічні координати місць водозабору та місць скидання стічних вод у градусах, хвилинах, секундах.

  • обмін даними між Державним земельним кадастром та Державним водним кадастром.

  • розширення переліку забруднюючих речовин з урахуванням европейського моніторингу.

Завдяки запропонованим змінам інформація про використання води, точки водозабору та скидання стічних вод буде відображатися на геопорталі: http://geoportal.davr.gov.ua:81/.

Це значно спростить аналіз звітів про використання води та доступ до екологічної інформації.

У новій формі відображатимуться такі дані:

  • забруднення небезпечними пріоритетними та басейновими специфічними речовинами, що надходять зі стічними водами;

  • забруднюючі речовини, які передбачені програмою моніторингу якості поверхневих вод;

  • реєстраційний номер хімічної речовини CAS відповідно до міжнародного реєстру хімічної реферативної служби.

Нагадаємо, що відтепер водокористувачі подають звіт із використання води онлайн: https://e-services.davr.gov.ua/

В Україні 15 тисяч водокористувачів. Подання звіту в електронній формі зекономить їм час і кошти на логістиці. Адже у середньому водокористувач витрачає на підготовку паперових документів та похід до підрозділів Держводагентства для подачі звіту 2 тис грн. Тривалість – до 12 годин.

Перехід на електронну форму звітування зменшить витрати коштів 15 тисяч водокористувачів із майже 30 млн грн до 3,5 млн грн, а час – з 12 до 8 годин.

Окрім цього, Е-звітність:

  • Мінімізує кількість помилок у звітах. В онлайн-формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум.

  • Робить процес подання звіту більш прозорим. Онлайн-форма звіту унеможливлює варіант, що якісь документи можуть загубитися. Крім того, заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту та його статус.

Портал е-послуг розроблено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерством цифрової трансформації та Державним агентством водних ресурсів, за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Проєкт реалізовано спільно з Фондом Східна Європа.

Поділитися:
Успішно підвищуємо кваліфікацію заради доброго стану вод
17.05.2022 08:11
Сертифікати про успішне проходження навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» отримали начальник та профільні фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. …
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…