Міндовкілля працює над удосконаленням звіту з використання води

Міндовкілля підготувало зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, які розроблені на виконання рішення РНБО «Про стан водних ресурсів України», введеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 року № 357, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Вони передбачають:

  • доповнення звіту про використання води 2-ТП водгосп інформацією про географічні координати місць водозабору та місць скидання стічних вод у градусах, хвилинах, секундах.

  • обмін даними між Державним земельним кадастром та Державним водним кадастром.

  • розширення переліку забруднюючих речовин з урахуванням европейського моніторингу.

Завдяки запропонованим змінам інформація про використання води, точки водозабору та скидання стічних вод буде відображатися на геопорталі: http://geoportal.davr.gov.ua:81/.

Це значно спростить аналіз звітів про використання води та доступ до екологічної інформації.

У новій формі відображатимуться такі дані:

  • забруднення небезпечними пріоритетними та басейновими специфічними речовинами, що надходять зі стічними водами;

  • забруднюючі речовини, які передбачені програмою моніторингу якості поверхневих вод;

  • реєстраційний номер хімічної речовини CAS відповідно до міжнародного реєстру хімічної реферативної служби.

Нагадаємо, що відтепер водокористувачі подають звіт із використання води онлайн: https://e-services.davr.gov.ua/

В Україні 15 тисяч водокористувачів. Подання звіту в електронній формі зекономить їм час і кошти на логістиці. Адже у середньому водокористувач витрачає на підготовку паперових документів та похід до підрозділів Держводагентства для подачі звіту 2 тис грн. Тривалість – до 12 годин.

Перехід на електронну форму звітування зменшить витрати коштів 15 тисяч водокористувачів із майже 30 млн грн до 3,5 млн грн, а час – з 12 до 8 годин.

Окрім цього, Е-звітність:

  • Мінімізує кількість помилок у звітах. В онлайн-формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум.

  • Робить процес подання звіту більш прозорим. Онлайн-форма звіту унеможливлює варіант, що якісь документи можуть загубитися. Крім того, заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту та його статус.

Портал е-послуг розроблено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерством цифрової трансформації та Державним агентством водних ресурсів, за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Проєкт реалізовано спільно з Фондом Східна Європа.

Поділитися:
15 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
05.12.2022 20:47
15 грудня відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Під час засідання в режимі онлайн планується розглянути питання щодо актуалізації складу басейнової ради…
5 грудня – Всесвітній день ґрунтів
05.12.2022 20:15
Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відзначається Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day). Вперше з ініціативою встановлення Всесвітнього дня…
Практичний тренінг з питань підготовки проєкту ПУРБ Дніпра
01.12.2022 13:34
29 листопада фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук і Наталія Білоцерківська в режимі оффлайн у м.Києві взяли участь у практичному тренінгу з питань…