Міндовкілля ініціювало обговорення екосистемних послуг в Україні

Сьогодні, 11 лютого, у форматі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку державної політики щодо збереження та оцінки екосистемних послуг в Україні», ініційований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Участь у заході узяли фахівці екологічної сфери та установ природно-заповідного фонду, представники органів влади, зокрема департаментів екології обласних державних адміністрацій, науковці та громадські діячі. До онлайн-обговорення проєкту концепції державної політики у сфері екосистемних послуг в Україні долучились і фахівці водної сфери басейну Сіверського Дінця.

Темами для обговорення стали вітчизняні напрацювання у цій сфері, зокрема стосовно економічної оцінки (монетизації) екосистемних послуг, варіанти інвентаризації екосистемних послуг на регіональному і локальному рівнях, шляхи вирішення питання щодо врахування екосистемних послуг у програмах і планах, проєктах господарської діяльності, а також фахова думка учасників круглого столу щодо розвитку нормативно-правової, інституційної і технічної бази для розв’язання зазначених питань.

Ці питання важливо було обговорити з дотичними до екосистемних послуг фахівцями задля сталого розвитку в Україні лісового та водного господарства, управління водними ресурсами, адаптації до зміни клімату, забезпечення цивільного захисту, екологічної та національної безпеки.

Як підкреслив заступник Міністра Роман Шахматенко, вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».

Презентації спікерів круглого столу можна завантажити на вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для подальшого обговорення і подання конструктивних пропозицій до 1 березня 2022 року.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…