![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/1200x1200m/public/news_images/2019-06-12_1.jpg?itok=q_nIjWQN)
12 червня 2019 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів успішно завершилась низка просвітницько-виховних заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.
7 екологічних заходів протягом двох тижнів – і у нас з’явилось понад 150 нових друзів Сіверського Дінця та юних охоронців природи. Це учні Слов’янських загальноосвітніх шкіл № 5 та № 15, що й під час літніх канікул у пришкільному таборі цікавились темами екології. Відчувалось, що малеча не вперше чує про бережливе ставлення до води та водних об’єктів, за що особлива вдячність нашим освітянам! Про небайдужість до природи свідчить і щира стурбованість дітей такою значною кількістю сміття по берегах водойм, яке пильне дитяче око бачить чи не усюди…
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_2.jpg?itok=YWybm5ix)
Фахівці басейнового управління розказали та показали школярам шкідливий вплив пластику та фосфатів на водні ресурси планети і закликали підтримати ініціативу Держводагентства зі збору пластику HDPE 2,02 для вторинної переробки, а також запросили до участі у творчому конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді», що у 2019 році проходить під гаслом: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів!»
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_3.jpg?itok=RFqXnOul)
І, звісно ж, продемонстрували цікаві експрес-дослідження води і захоплюючі хімічні перетворення, аби зацікавити школярів наукою і заохотити до старанного навчання. Для дітей старшого віку було організовано екскурсії до басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів, де кожен з них власноруч мав можливість зробити експрес-дослідження води та на власні очі побачити прилади й обладнання для дослідження води і ґрунтів.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_4.jpg?itok=STPz6Jv8)
Побували в басейновій лабораторії і студенти-екологи Слов’янського хіміко-механічного технікуму, спочатку на екскурсії, а потім і на практиці. Саме вони на чолі з викладачем прикладної екології Валентиною Камнєвою за сприяння директора технікуму Олексія Котлярова організували акцію «Ми – за чисте довкілля» з прибирання лівого берегу Сіверського Дінця у Святогірську.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_5.jpg?itok=illxGf55)
До молоді з радістю долучились і члени громадської організації «Сіверський Донець – відродження» та Сіверсько-Донецького БУВР, які вже не вперше проводять тут ЕКО-толоки «Чистий берег Дінця». На жаль, сміття знов з’являється на щойно прибраних ділянках прибережної захисної смуги водного об’єкту завдяки «високій» еко-культурі відпочивальників, хоча і у значно менших масштабах.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_6.jpg?itok=acn4noiM)
Але крапля за краплею і вода камінь точить, тож і ми усі разом крок за кроком наближаємо той час, коли наше довкілля стане чистим, а кожна людина турбуватиметься про природу.
Одним словом, спілкування з юним поколінням надихає і сповнює віри у завтрашній день, в якому житимуть такі ЕКО-свідомі жителі нашої планети, до виховання яких і ми трішечки долучились!