Малі річки на Донеччині отримали шанс на відновлення

За дорученням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у басейні р. Дон плануються до реалізації пілотні проєкти з відновлення (ревіталізації) малих річок. Адже малі річки найбільш чутливі до антропогенного впливу, особливо в посушливій зоні, до якої відноситься і східна частина України.

В рамках реалізації пілотних проєктів з приведення до природного стану малих річок у суббасейні Сіверського Дінця (району басейну річки Дон) в межах Донецької області з 1 по 3 червня 2021 року проведене обстеження сучасного стану русел водних об’єктів, що підпадають під категорію «малі річки».

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з експертом ТОВ «Екоберег» (м. Київ) проводили обстеження із залученням представників місцевих територіальних громад.

Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

До участі задіяні чотири тергромади: Слов’янська міська ТГ, на території якої протікають річки Бесарабівка (Колонтаївка) та Сорищі (Бакай); Миколаївська міська ТГ, де розташовані балки Ткачова, Мазанів Яр та Карпівка, Сіверська міська ТГ – річки Суха та Кам’янка, а також Костянтинівська міська ТГ – р. Наумиха.

Обстеження проводились з метою визначення переліку малих річок для включення до пілотних проєктів, які націлені на відновлення водних ресурсів та приведення русел малих річок до природного стану (ревіталізації). Це, в свою чергу, сприятиме збільшенню водності та поліпшенню екологічного стану річок регіону.

Всесвітній день річок – свято для всіх і для кожного!
27.09.2021 11:49
Щорічно в останню неділю вересня відзначають Всесвітній день річок, покликаний привернути увагу суспільства до проблем водних артерій планети. Вперше соціальні активності до цього…
У Приазов'ї перерахують річки, ставки і водосховища
24.09.2021 13:44
У басейні річок Приазов'я проводиться інвентаризація водних об'єктів. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, такі заходи проходять по всій країні. Як повідомила 0629 начальник відділу…
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону очима ЕКОактивної молоді
22.09.2021 15:17
З нагоди Всесвітнього дня моніторингу води (18 вересня) та 15-річчя Дня Сіверського Дінця (21 вересня) свої можливості презентувала лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверського-Донецького…