Лабораторія моніторингу вод Східного регіону очима ЕКОактивної молоді

З нагоди Всесвітнього дня моніторингу води (18 вересня) та 15-річчя Дня Сіверського Дінця (21 вересня) свої можливості презентувала лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверського-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

17 вересня під час ЕКОфестивалю в рамках масштабного ЕКОівенту у форматі 3D всі охочі мали нагоду дізнатись про якість води у річках басейну Сіверського Дінця за даними державного та регіонального моніторингу поверхневих вод, що виконується фахівцями лабораторії. А також подати заявку на екскурсію, аби наочно побачити один із базових лабораторних центрів Держводагентства на сході України. Цією можливістю радо скористались учасники ЕКОтолоки «ЧистоТАК!» до Міжнародного дня чистих берегів, що також проходила в рамках ЕКОівенту.

ЕКОівент 3D: День чистих берегів, День моніторингу води, День Сіверського Дінця

Тож 21 вересня до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів завітали активісти ЕКОспільноти Слов’янського педагогічного ліцею на чолі з директором Оксаною Бабенко. А 22 вересня лабораторія моніторингу вод Східного регіону відкрила двері майбутнім екологам – студентам Слов’янського хіміко-механічного технікуму І і IV курсу разом з викладачем прикладної екології Валентиною Камнєвою.

Якщо ліцеїстам і студентам-першокурсникам було цікаво усе, що демонстрували й розказували їм фахівці-хіміки, то випускники вже цілеспрямовано цікавились новітнім лабораторним обладнанням, яке значно розширило функціональні можливості лабораторії і дозволило виконувати моніторингові дослідження за збільшеним переліком показників та розширеною мережею спостережень. Як раз на часі студенти IV курсу вивчають на заняттях з екології ці лабораторні прилади, і ось така чудова нагода побачити їх на власні очі та ще й у дії, під час виконання досліджень, і розпитати фахівців лабораторії про особливості їх роботи, методики, результати.

ЕКОактивній молоді та їх наставникам розповіли, що модернізація басейнової лабораторії в лабораторію моніторингу вод Східного регіону відбулась у рамках процесів євроінтеграції та впровадження європейських стандартів моніторингу в Україні. Значну підтримку в цьому Сіверсько-Донецьке БУВР отримало від Державного агентства водних ресурсів України, Донецької обласної державної адміністрації, а також у рамках реалізації проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Таким чином утворена ефективна платформа дослідження українських річок за новими європейськими стандартами та моніторингу реальних загроз і потенційних ризиків у сфері екологічної безпеки вод на сході України.

ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів
21.10.2021 15:47
20 жовтня у м.Слов’янськ в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбувся перший із циклу навчальних семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств,…
Європейський моніторинг вод в Україні: важливі зміни
19.10.2021 12:01
Про європейський моніторинг вод в Україні йшлося в ході панельної дискусії в рамках ХІХ Міжнародної спеціалізованої виставки «Aqua Ukraine 2021», яка відкрилась сьогодні у Києві. Експерти з цього…
Презентуємо лабораторію моніторингу вод Східного регіону на Міжнародній виставці «AQUA UKRAINE 2021»
19.10.2021 11:30
Сьогодні, 19 жовтня, на території Міжнародного виставкового центру в Києві відкрилась ХІХ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE 2021». Захід має сертифікат Всесвітньої…