Компонент 2 Програми EU4GRE «Вода як найважливіший ресурс для економіки»

26.05.2025
17:55

26 травня начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук та начальник лабораторії моніторингу вод Східного регіону Олена Лоткова узяли участь в онлайн-зустрічі з представниками Програми EU4GRE, організованій Державним агентством водних ресурсів України.

Нагадаємо, що реалізацію програми ЄС «Відновлення через циркулярну економіку та зменшення забруднення в країнах Східного партнерства – EU4Green Recovery East» (Програма EU4GRE) було розпочато з 12 березня 2025 року.

Програма EU4GRE зосереджена на 5-ти ключових компонентах:

  • сприяння розвитку циркулярної економіки,
  • управління водними ресурсами як критично важливим елементом економіки та сталого розвитку,
  • підтримка апроксимації та імплементації законодавства України до права ЄС, інституційна інтеграція в співпрацю з ЄС у сфері охорони довкілля,
  • управління даними та цифровізація,
  • сприяння транскордонному регіональному співробітництву у сфері охорони довкілля.

Під час онлайн-зустрічі представники Програми EU4GRE, фахівці Держводагентства та чотирьох його базових лабораторій моніторингу вод Східного, Західного, Південного та Північного регіонів обговорили заходи Результату 2.6 «Розширення системи моніторингу водних ресурсів та впровадження епідеміологічного контролю стічних вод, зокрема для потреб контролю за COVID-19» Компонента 2.

Заходом 2.6.4 «Акредитація лабораторій моніторингу вод і навчання з аналітичних методів» Результату 2.6 передбачається:

  • підтримка лабораторій у досягненні високого рівня управління якістю та розширенні акредитації з акцентом на органічні показники;
  • організація навчальних заходів з методик аналізу з можливим розширенням спектра матриць (наприклад, біоти).

Заходом 2.6.5 «Проведення міжлабораторних кваліфікаційних тестів та зміцнення інфраструктури лабораторій» Результату 2.6 передбачається:

  • регулярна участь у тестах на визначення кваліфікації лабораторій;
  • підтримка у визначенні необхідного обладнання (портативні прилади); тренінги з оцінки якості води; тренінги з проведення вимірювань, збереження даних, їх інтерпретації та звітування;
  • аналіз та супровід у формуванні обґрунтування доцільності покращення процесу збору даних;
  • оцінка можливостей та доцільності подальшого впровадження заходів, пов’язаних з ініціативами у сфері води та здоров’я, що підтримуються ЄС (зокрема, щодо подальших дій у межах розробки дорожньої карти щодо Директиви про питну воду).

Кожна з регіональних лабораторій системи Держводагентства презентувала своє бачення участі у реалізації Програми EU4GRE в контексті запропонованих заходів з урахуванням нагальних потреб і наявного функціоналу для розуміння всіма учасниками діалогу перспектив подальшої плідної співпраці.

Поділитися:

До уваги органів місцевого самоврядування та водокористувачів!
30.06.2025 13:21
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України пропонує долучитися до участі у конкурсі проєктних заявок 2025 року в межах Програми ЄС LIFE. Європейською Комісією у межах Програми ЄС…
28 червня — День Конституції України
28.06.2025 12:15
Це день, коли ми відзначаємо ухвалення Основного Закону, що гарантує наші права, визначає обов’язки держави й кожного громадянина — зокрема у сфері захисту довкілля. Від імені Українського народу…
Держводагентство: перший огляд реалізації ПУРБ – координуємо дії та плани
27.06.2025 19:07
27 червня у м. Одеса відбувся спільний комунікаційний захід щодо прогресу реалізації планів управління річковими басейнами та відзначення Міжнародного Дня Дунаю. Його організаторами виступили…