Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР

В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від збройної агресії рф.

Очільник відомства разом з начальником управління державного майна та інвестицій Євгеном Жирко у супроводі начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука і начальника відділу з управління інфраструктурою Леоніда Гетмана побували на двох насосних станціях Слов’янської водогосподарської системи, розташованих в селі Богородичне Краматорського району.

Цей населений пункт був окупований військами рф з липня по вересень 2022 року і зазнав масштабних руйнацій. В результаті артилерійських обстрілів та активних бойових дій були зруйновані й об’єкти водогосподарського комплексу: пробито стелю ГНС, обрушено стелю і частину стіни будівлі НС-ІІ, завалено плитами гідротехнічне устаткування, вибито скління вікон, посічено стіни, пошкоджено енергетичне обладнання і т.ін.

Голова Держводагентства оглянув зруйновані відомчі будівлі з метою визначення ступеня пошкоджень та оцінки збитків, а також перспектив відновлення і подальшого їх функціонування.

Відповідно до Методики, затвердженої наказом Міністерства економіки України та Фонду державного майна України від 18.10.2022 № 3904/1223, наразі ведеться робота з визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, а також оцінки потреб у відновленні майна суб’єктів господарювання.

Така оцінка шкоди здійснюється з метою визначення збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, у межах кримінальних проваджень відповідно до законодавства України для цілей подання позовів до судових інстанцій, зокрема міжнародних, а також подання позову державою Україна до міжнародних судових інстанцій.

Поділитися:
Аналіз досягнень та проблем водного сектору в Україні за підтримки ЄС
19.06.2024 19:49
У Києві завершився перший етап дводенного засідання Міжвідомчого керівного комітету Національного політичного діалогу з інтегрованого управління водними ресурсами в Україні, до участі в якому в…
27 червня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
14.06.2024 20:48
27 червня 2024 року об 11-00 у форматі відео-конференції відбудеться чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону щодо схвалення проєкту Плану управління річковим…
Фахівці Сіверсько-Донецького БУВР отримали Подяки Прем’єр-міністра України
14.06.2024 20:16
Подяки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля отримали сьогодні три фахівчині Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. За дорученням Голови Державного агентства водних ресурсів…