Фахівці європейського рівня – задля досягнення доброї якості вод

Вимогою сучасного стрімкого життя і запорука професійного успіху є постійне підвищення свого фахового рівня. Чудовою нагодою цього для фахівців провідних лабораторій системи Держводагентства став семінар-тренінг, організатором якого виступила «Водна ініціатива Європейського Союзу для Східного партнерства», що проходив у Києві 16 та 17 жовтня 2019 року.

До участі у заході долучилась і Анна Баранова, провідний хімік спектрометричних та специфічних досліджень басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Метою навчального семінару-тренінгу стали гармонізація та вдосконалення знань про методи аудиту і звітності, а також використання й впровадження результатів аудиту для фахівців лабораторій. Внутрішні аудити повинні проводитись через заплановані проміжки часу, щоб надати інформацію про відповідність лабораторії її власним вимогам до системи управління та лабораторної діяльності, включаючи вимоги міжнародного стандарту EN ISO / IEC 17025: 2017.

В якості тренерів – представники Агентства з охорони довкілля (Австрія): менеджер з навколишнього середовища та аудитор Аннеліз Ріттер; фахівці акредитованої випробувальної лабораторії Агентства Феліцітаз Зейтц та менеджер з якості, аудитор Крістіна Трімбахер.

До участі у заході були запрошені фахівці партнерських лабораторій з Вірменії, Азербайджану та України, зокрема, персонал лабораторії, відповідальний за проведення внутрішніх аудитів у своїх власних випробувальних лабораторіях.

Інтерактивний підхід з теоретичними матеріалами і практичними вправами в групових роботах для учасників має допомогти учасникам семінару-тренінгу впровадити і професіоналізувати принципи та практики аудиту в повсякденній роботі. А отриманий сертифікат засвідчить нову сходинку професійного зростання фахівців лабораторій на шляху до досягнення доброї якості вод за європейськими стандартами.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…