![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/1200x1200m/public/news_images/2019-10-2125_1.jpg?itok=dUruNkOp)
Визначати пріоритетні речовини за європейськими стандартами навчали фахівців лабораторій Держводагентства їх колеги з Польщі.
З 21 по 25 жовтня 2019 року тренінг для українських моніторгистів у м. Варшава був організований за домовленостями, досягнутими Головою Держводагентства Іриною Овчаренко під час її вересневого робочого візиту до Польщі у рамках транскордонного співробітництва.
Зокрема, українські фахівці лабораторій моніторингу поверхневих вод вчились правильно і відповідно до Водної Рамкової Директиви ЄС визначати пріоритетні забруднюючі речовини та виконувати дослідження на газовому хроматомас-спектрометрі та спектрометрі з індуктивно-зв’язаною плазмою (ICP-MS).
Тренінг відбувався у Центральній дослідній лабораторії Головної інспекції з охорони довкілля Республіки Польща. Тут польські фахівці визначають вміст пестицидів та легких органічних сполук у воді.
У навчанні взяли участь фахівці Дністровського та Сіверсько-Донецького басейнових управлінь водних ресурсів, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ і Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор‘я та нижнього Дунаю. Від басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР навчання пройшли провідний хімік спектрометричних та специфічних досліджень Анна Баранова та хімік I категорії Катерина Бережна.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-10-2125_2.jpg?itok=-pD2uw0-)
За словами фахівців Держводагентства, які брали участь у навчальній програмі, тренінг був дуже інформативний та охоплював питання, в яких українські фахівці лабораторій ще зовсім початківці, тому такий досвід буде надзвичайно корисний для подальшого розвитку моніторингу українського водного сектору.